Zagłębie II Lubin - ROW Rybnik 2:2. Rybniczanie z ostatnim gwizdkiem wyrwali punkt rezerwom Ekstraklasowca

Piotr Chrobok
ROW Rybnik specjalistą od odwracania losów spotkania? Ta sztuka udała się już rybniczanom drugi raz. Piotr Chrobok
Cenny punkt z wyjazdowego spotkania w Lubinie przywieźli piłkarze ROW-u Rybnik. Podopieczni trenera Rolanda Buchały zremisowali z Zagłębiem II Lubin 2:2. Rybniczanie remis uratowali w ostatniej akcji spotkania, przez co mogą czuć się moralnymi zwycięzcami tego meczu.

Runda jesienna sezonu 2020/21 w rozgrywkach trzeciej ligi wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Walczący o pozostanie nad kreską na czas zimowej przerwy piłkarze ROW-u Rybnik wykonali kolejny krok, by dopiąć swego.

W przedostatnim w tym roku wyjazdowym meczu w Lubinie, podopieczni trenera Rolanda Buchały podzielili się punktami z drugą drużyną Miedziowych, po szalonym spotkaniu remisując 2:2. Gola na wagę punktu ROW zdobył niemalże równo z końcowym gwizdkiem arbitra.

Rybniczanie, którzy w obecnych rozgrywkach na wyjazdach prezentują się w kratkę przez długi czas rywalizację w Lubinie mogli spisywać na straty. Do przerwy ROW przegrywał po trafieniu z rzutu karnego w 35. minucie Bartosza Zynka, a tuż po przerwie wynik na 2:0 podwyższył kolejny młodzian z Akademii Zagłębia Lubin - Patryk Kusztal.

Zielono-czarni, których jedenastka w głównej mierze złożona jest z młodzieżowych wychowanków RKP nie mieli zamiaru uznawać wyższości rywala. Do roboty ROW wziął się w samej końcówce. Nadzieję na korzystny rezultat dał gościom Jakub Kuczera w 87. minucie spotkania, a cenny wyjazdowy punkt już w doliczonym czasie gry wyszarpał Łukasz Krakowczyk.

Udaną gonitwą w sobotnim meczu, zielono-czarni potwierdzili, że zasługują na miano walczących do ostatniej sekundy spotkania. Wcześniej ROW w podobnych okolicznościach był w stanie odwrócić losy domowej rywalizacji z MKS-em Kluczbork, w której podopieczni trenera Rolanda Buchały długi czas przegrywali, a jednak byli w stanie sprawić, że trzy punkty zostały w Rybniku.

Po szesnastu kolejkach w grupie trzeciej, III ligi rybniccy piłkarze plasują się na 14. miejscu w tabeli. Ich dorobek punktowy wynosi osiemnaście oczek.

Za tydzień zawodnicy dowodzeni przez Rolanda Buchałę w ostatnim tegorocznym meczu domowym zmierzą się w derbowym starciu z Polonią Bytom.

Zagłębie II Lubin - ROW Rybnik 2:2 (1:0)