WOPR z Rybnika na 50 Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym [ZDJĘCIA]

materiał nadesłany, ALEK
W miniony weekend odbyły się Jubileuszowe 50. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Cała nasza drużyna w składzie: Ania, Julia, Alicja, Dorota, Władek , Kamil, Jakub i Tymek reprezentowali barwy Śląska - relacjonują nam ratownicy WOPR z Rybnika.

WOPR z Rybnika na 50 Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym

Dorota Wencławek, która jest w kategorii Junior Młodszy spisywała się bardzo dobrze osiągając życiowe rezultaty.

Za każdym razem była bardzo blisko podium, ale ostatecznie musiała zadowolić się miejscami: 6,4,4,5,5 . W klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce . Następną zawodniczką jest Julia Kaczmarczyk, która jak zawsze podeszła do startów z uśmiechem. Niestety nie mogła dobrze przygotować się do zawodów z różnych przyczyn... Nie miej jednak walczyła z całych sił i w generalce Juniorek uplasowała się na 10 pozycji.

Następne są dwie najbardziej doświadczone zawodniczki : Anna Stefaniak i Alicja Michalak. Obie rywalizowały w kategorii OPEN. Ania ze startu na stary spisywała się coraz lepiej kręcąc się w okolicy 12 miejsca . Alicja również punktowała dla Śląska, który uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej .

Trzeba podkreślić ,że Zawody stały na bardzo wysokim poziomie jeżeli chodzi o wyniki uzyskiwane przez zawodników i zawodniczki. Zostało pobitych wiele rekordów polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Zawody na pewno były wielkim przeżyciem dla Władka Bannikova i Kamila Kurzaka , którzy po raz pierwszy brali udział w tak wysokiej rangi zawodach na basenie 50-cio metrowym . Władek w Kategorii Młodzik przywiózł do Rybnika worek medali ! Zajmując miejsca : 3,2,2,5 i 2 w klasyfikacji końcowej. Jego młodszy kolega Kamil, zajął trzykrotnie 6 miejsce i raz 4.

Mamy nadzieję że za parę lat również będą walczyć o czołowe lokaty w starszych kategoriach wiekowych ! Ostatnimi reprezentantami są Jakub Pawlas i Tymoteusz Świecak. Jakub podczas zawodów mocno wyśrubował swoje "życiówki" prawie na wszystkich dystansach , lecz i tak nie wystarczyło żeby stanąć na podium ani razu ... Tymek poczynił ogromne postępy przez ostanie parę miesięcy i może pochwalić się miejscami w pierwszej dziesiątce w kategorii Junior. Jeżeli będzie się w dalszym ciągu tak rozwijać to w następnym roku może zamieszać w walce o czołowe pozycje !