Utrzymać się w klasie

marcin kasprzyk
Oba zespoły stwarzały sporo sytuacji podbramkowych.MARCIN KASPRZYK
Występująca w rozgrywkach klasy A drużyna KS-u Wielopole wygrała w niedzielę na własnym boisku 2:0 z ekipą Ruchu Stanowice. - Obie drużyny stwarzały sporo akcji podbramkowych - komentował spotkanie Piotr Orszulik, ...

Występująca w rozgrywkach klasy A drużyna KS-u Wielopole wygrała w niedzielę na własnym boisku 2:0 z ekipą Ruchu Stanowice. - Obie drużyny stwarzały sporo akcji podbramkowych - komentował spotkanie Piotr Orszulik, trener drużyny Wielopola. Zwycięstwo ze Stanowicami nie zmieniło sytuacji rybnickich piłkarzy w tabeli A klasy.

Gol z karnego

W pierwszej połowie oba teamy prowadziły dosyć wyrównany pojedynek. Dogodniejsze okazje do strzałów miały Stanowice. Po 45 minutach wynik był 0:0. Po rozpoczęciu drugiej połowy zawodnik przyjezdnych dotknął piłki ręką w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny. Ta decyzja była różnie komentowana. - To była piłka nastrzelona. Nasz zawodnik nie chciał jej zatrzymać ręką - mówił jeden z piłkarzy.

Do piłki podszedł Robert Jadczyk, który oddał celny strzał. Gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Po chwili goście ruszyli do kontrataku, by odrobić straty. Efektowną akcją popisał się bramkarz gospodarzy Robert Pracz. Druga bramka dla Wielopola padła w 89 minucie po strzale Mariusza Gorzawskiego, który wszedł na boisko kwadrans wcześniej. To młody i wszechstronny zawodnik, który trenuje też biathlon.

Wielopole nadal zajmuje 12 miejsce w tabeli A klasy i ma 20 punktów na koncie. Stanowice są oczko wyżej z dorobkiem 24 punktów. Trener rybnickich piłkarzy Piotr Orszulik podkreśla, że celem drużyny, która w ubiegłym sezonie awansowała z B klasy, jest utrzymanie się w klasie A. - Czy nam się to uda? Zobaczymy. Mamy trochę kłopotów z frekwencją na treningach. Z takim samym problemem boryka się większość klubów w tej klasie rozgrywek - opowiada trener Orszulik.

Kłopoty z frekwencją

Zimą, gdy treningi odbywały się wieczorami, uczestniczyła w nich spora grupa zawodników, teraz jest ich znacznie mniej. Część zawodników uczy się, odbywa praktyki, inni pracują. - Poza tym od ostatniego sezonu z podstawowego składu odeszło kilku piłkarzy. Stało się tak, gdy postawiłem warunek, że aby grać, trzeba trenować. Teraz w składzie mam kilku młodzieżowców - dodaje trener. Utrzymanie w klasie A to również cel piłkarzy ze Stanowic.