TS Volley Rybnik - MKS Andrychów 0:3. Rybniczanie nie zdołali pokonać faworyta

Piotr Chrobok
TS Volley wrócił po blisko miesiącu do własnej hali i przegrał z MKS-em Andrychów. arc.
Siatkarze TS Volley Rybnik przegrali drugi mecz w tym sezonie. We własnej hali rybniczanie okazali się słabsi od MKS-u Andrychów. Podopieczni trenera Dawida Hołdy nie zdołali urwać rywalom nawet seta. TS Volley został pokonany po raz drugi z rzędu.

Po blisko miesiącu od pierwszego meczu sezonu rozegranego w Rybniku siatkarze TS Volley powrócili do własnej hali. Podopieczni trenera Dawida Hołdy liczyli na powtórkę z premierowego starcia i ponowną wygraną, która miałaby być jednocześnie rehabilitacją za ostatnią porażkę z TKS-em w Tychach.

I tym razem poprzeczka miała być zawieszona wysoko. Rywalem rybnickich siatkarzy był MKS Andrychów, którego władze klubu z Rybnika określiły mianem głównego faworyta rozgrywek. Mimo to wyrażano nadzieje, że młodzi siatkarze TS Volley nie odpuszczą faworyzowanemu rywalowi i jak najlepiej zaprezentują się u siebie.

Same ambicje to jednak nie wszystko i rybniccy siatkarze musieli uznać wyższość rywali z Andrychowa. Przyjezdni nie pozwolili gospodarzom nawet zbliżyć się do zwycięstwa i pewnie osiągnęli wygraną.

W pierwszym secie goście wygrali 25:18, a w dwóch kolejnych dali rybniczanom urwać po 19 punktów.

TS Volley w meczu z MKS-em Andrychów przegrał drugi mecz z rzędu. Bilans trzech gier rybniczan uzupełnia wygrana z AZS-em Politechniką Opolską.

Teraz przed podopiecznymi trenera Dawida Hołdy czas odrabiania zaległości. W najbliższą środę (28.10) TS Volley rozegra spotkanie z MKS-em II Będzin, a w kolejną sobotę (31.10) podejmie u siebie Start Namysłów. Oba mecze miały zostać rozegrane już wcześniej, ale z powodu zagrożenia epidemicznego wyznaczono ich nowy termin.

TS Volley Rybnik – MKS Andrychów 0:3 (18:25, 19:25, 19:25)