TS Volley przegrywa pod Jasną Górą. Rybniczanie kończą rundę bez wyjazdowej wygranej

TS Volley Rybnik zakończył pierwszą część sezonu.
TS Volley Rybnik zakończył pierwszą część sezonu. Piotr Chrobok
Ani jednego seta nie udało się ugrać siatkarzom TS Volley Rybnik w wyjazdowym spotkaniu z Eco-Team AZS Stoelze w Częstochowie. Podopieczni trenera Dawida Hołdy ulegli rywalom spod Jasnej Góry 0:3 i zakończyli pierwszą część sezonu nie odnosząc ani jednego zwycięstwa na terenie przeciwnika.

Siatkarze TS Volley Rybnik mają już za sobą całą pierwszą rundę drugoligowych rozgrywek sezonu 2020/21. W meczu kończącym pierwszą część gier rybniczanie zmierzyli się w Częstochowie z tamtejszym AZS-em Eco Team Stoelzle.

Podopieczni trenera Dawida Hołdy pod Jasną Górę udali się z dobrymi moralami po dwóch zwycięstwach w ostatnim tygodniu odniesionych we własnej hali.

Na wyjazdach rybniczanom nie wiedzie się jednak tak dobrze jak u siebie, co potwierdziło się również w sobotnim pojedynku. Plasująca się kilka lokat wyżej w tabeli od TS Volley drużyna z Częstochowy nie dała się pokonać w domowym starciu.

Premierową odsłonę gospodarze z Częstochowy zwyciężyli 25:19. W drugiej rybniczanie napsuli rywalom najwięcej krwi, ale i tak przegrali 20:25. Formalnością okazała się być trzecia partia, którą częstochowianie wygrali najwyżej, bo aż 25:17.

Rybniczanie tym samym zakończyli pierwszą część sezonu nie notując żadnego zwycięstwa na terenie przeciwnika. Wszystkie jedenaście punktów, które mają na swoim koncie siatkarze TS Volley zostało wywalczonych na ich parkiecie.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odniosą na inaugurację rundy rewanżowej?

Przed rundą rewanżową rybniccy siatkarze plasują się na 6. lokacie w tabeli II ligi siatkówki, tuż za połową stawki. Nie pociesza również fakt, że na wyjazdach rybnicki TS Volley nie zdołał ugrać nawet jednego seta we wszystkich spotkaniach.

Pierwszych wyjazdowych punktów siatkarze z Rybnika będą teraz szukać w Opolu. W kolejną sobotę (5.12) na Opolszczyźnie zawodnicy trenowani przez Dawida Hołdę zmierzą się z akademikami Politechniki Opolskiej.

Przyjezdni będą zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Opolanie jak dotąd nie zdołali jeszcze pokonać żadnego rywala. Jeśli TS Volley zwycięży w tym spotkaniu, odniesie drugie zwycięstwo nad zespołem z Opola w obecnym sezonie. W premierowym meczu rozgrywek, rybniczanie pokonali drużynę AZS-u Politechniki 3:1.

Eco-Team AZS Stoelze Częstochowa - TS Volley Rybnik 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)