TS ROW II liderem III ligi! Dwa gole Julii Krzyżok!

Alek, TS RIW
Od zwycięstwa rundę rewanżową rozpoczynają młode zawodniczki reprezentujące TS ROW Rybnik w rozgrywkach III ligi. Spotkanie TS II ROW - Polonia Poraj zakończyło się rezultatem 2-0 ( 1-0). Dwie bramki strzeliła Julia Krzyżok.

W meczu z Polonią Poraj poza Marcelą, która grała w pierwszej połowie, żadna zawodniczka nie grała w II lidze. Na boisku tylko Ala w drugiej części była zawodniczką z doświadczeniem w kadrze Śląska.

Trener dał szansę dziewczynom, które zwykle nawet w III lidze wchodzą z ławki.

W podstawie w polu najstarszą zawodniczką była 17 letnia Kinga Gajda. 4 zawodniczki dopiero co skończyły 13 lat a średnia wieku to niespełna 15 lat.

Choć dziewczyny mogły czuć respekt przed starszymi rywalkami, nic takiego nie miało miejsca. Dziewczyny wychodziły wysokim presingiem, realizując zadania trenera Rolanda Kachela, który przez cały mecz głośno podpowiadał dziewczynom z za linii.

Już w 8 minucie po rzucie karnym prowadziliśmy 1-0 wykonanym przez Julkę Krzyżok.

Jula zagrała świetny mecz, jednak miała sytuacje, bo świetnie dogrywały partnerki .Dziewczyny cały mecz miały przewagę, którą udowodniły w drugiej części. Po strzale Julki Krzyżok z 35 metrów wynik ustaliła na 2-0 . Strzał ten przypominał bramkę zdobytą Ślęzie, tylko z 1/3 długości boiska.

Przynajmniej do przyszłego tygodnia młodzież jest liderem III ligi.

Pawlik ( Bzowska) – Wywrot ,Błatoń (Goc ) Gronert ,Milkowska – Dworok, Gajda,Nowosielska( Sokół ),A.Krzyżok – Krótki , J. Krzyżok