TKS Tychy - TS Volley Rybnik 3:0. Pierwsza porażka w sezonie rybniczan

Piotr Chrobok
TS Volley Rybnik przegrał z TKS-em Tychy.
TS Volley Rybnik przegrał z TKS-em Tychy. arc.
Siatkarze TS Volley Rybnik ponieśli pierwszą porażkę w obecnym sezonie. W Tychach rybniczanie ulegli tamtejszemu TKS-owi, nie urywając rywalom nawet jednego seta. Oprócz porażki rybniccy siatkarze na koncie mają jeszcze zwycięstwo w premierowym meczu tegorocznych rozgrywek.

Rybniccy siatkarze w końcu wrócili do gry. Po dwóch odwołanych meczach z rzędu z powodu koronawirusa (najpierw zakażenie wykryto w zespole MKS-u II Będzin, a następnie w drużynie rybniczan) podopiecznym trenera Dawida Hołdy przyszło wreszcie wyjść na siatkarski parkiet.

W spotkaniu 4. kolejki II ligi siatkówki TS Volley na wyjeździe mierzył się z jednym z faworytów do wygranej w rozgrywkach - TKS-em Tychy.

Postawa siatkarzy z Rybnika była wielką niewiadomą. Zaledwie jeden rozegrany mecz w sezonie nie mówił niczego na temat ich dyspozycji. Mecz z tyszanami pokazał, że przestój w grze, a nawet w treningach TS Volley nie wyszedł im na dobre.

Rybniczanie ulegli TKS-owi, nie urywając rywalom nawet jednego seta. Najbliżej zwycięstwa goście byli w drugiej partii, którą przegrali na przewagi 27:29. W pozostałych nawet nie zbliżyli się do wygranej, przegrywając kolejno 22:25 oraz 17:25.

Należy jednak podkreślić, że w meczu z Tychami rybniccy siatkarze dysponowali okrojonym składem.

Zgodnie z terminarzem, kolejne spotkanie rybniccy siatkarze rozegrają u siebie. W ramach 5. ligowej kolejki rybniczanie we własnej hali zmierzą się z MKS-em Andrychów. Początek meczu w sobotę (24.10) o godzinie 17:00.

TKS Tychy - TS Volley Rybnik 3:0 (25:22, 29:27, 25:17)