Szpadzistki z Rybnika zdobyły Mistrzostwo Polski juniorów! Złoty medal szermierek RMKS! [ZDJĘCIA]

Aleksander Król
W miniony weekend na wrocławskich planszach odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn do lat 20. Szermierki z Rybnika zdobyły złoty medal!

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW WROCŁAW 2020
ZŁOTO RYBNICKICH SZPADZISTEK !!!

W pierwszy dniu odbył się turniej indywidualny. W szpadzie męskiej wystartowało 114 zawodników, natomiast w szpadzie kobiet 97 zawodniczek reprezentujących kluby z całego kraju.

W szpadzie męskiej najlepszym naszym zawodnikiem okazał się Wiktor Wałach, który przegrał jednym trafieniem 14:15 z Kamilem Kasperczakiem z Flesza Świdnica o najlepszą ósemkę turnieju i zajął 10 miejsce.

W szpadzie kobiet dwie nasze zawodniczki Alicja Klasik oraz Kinga Zgryźniak dotarły do szerokiego finału składającego się z „8” najlepszych zawodniczek.

W walce o strefę medalową, Alicja Klasik spotkała się z 1 krajową, Barbarą Brych i po bardzo emocjonującej walce, niestety, Ala przegrała 14:15.

Kinga Zgryźniak spotkała się z Dominiką Pawłowską, z którą przegrała w doliczonym czasie również 14:15. Tym samym obie nasze zawodniczki pożegnały się z turniejem zajmując miejsca obok podium. Kinga Zgryźniak był 5, natomiast Alicja Klasik zajęła 7 miejsce.

Złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski juniorek dla szpadzistek RMKS

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy. W szpadzie kobiet wystartowało 19 drużyn. Nasza rybnicka drużyna po turnieju indywidualnym rozstawiona została na 4 miejscu. RMKS Rybnik w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Antonina Korduła koncertowo wygrywały wszystkie swoje mecze, broniąc tytułu sprzed roku, zdobywając złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski juniorek.

W drodze do złota rybniczanki pokonały kolejno:
1/8 RMKS Rybnik : MKS Kusy Szczecin 45:17
1/4 RMKS Rybnik : AZS AWF Warszawa 45:30
1/2 RMKS Rybnik : Piast Gliwice 45:31
Finał RMKS Rybnik : KS Warszawianka 45:32

W szpadzie męskiej wystartowały 22 drużyny. RMKS wystawił dwie.
RMKS 1 w składzie: Wiktor Wałach, Marcin Tumas, Kamil Huwer, Krzysztof Bezuch oraz RMKS 2 w składzie: Sebastian Mandrysz, Bartłomiej Musiolik, Augustyn Kapias, Adam Sojka.

Oba zespoły pewnie poradziły sobie w walce o 1/8 finału. W walce o 1/4 RMKS 1 wygrał mecz z SKS Fleszem Świdnica 45:30, natomiast RMKS 2 przegrał z Gryfem Mielec 45:34. Drugiej drużynie pozostała walka o miejsca 9-16. Ostatecznie RMKS 2 zajął 13 miejsce. W walce o 1/2 finału RMKS 1 spotkał się z AZS AWF Katowice i po bardzo wyrównanej walce przegrał 45:42. Naszym zawodnikom pozostała tylko walka o miejsca 5-8.
W tej tabeli rybniczanie przegrali mecz z Piastem Gliwice 45:36 i wygrali z Kolejarzem Wrocław 45:31 zajmując 7 miejsce.