Szpadzistki RMKS Rybnik mistrzyniami Polski U20! Srebrna Alicja Klasik! [ZDJĘCIA]

AK
Na radlińskich planszach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w szpadzie kobiet i mężczyzn. Olbrzymi sukces odniosły szpadzistki z Rybnika.

Na radlińskich planszach odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w szpadzie kobiet i mężczyzn. W szpadzie kobiet wystartowały 99 szpadzistki, natomiast w szpadzie męskiej 108 szpadzistów. W turnieju nie mogło zabraknąć również rybnickich szermierzy, którzy mieli dość liczną reprezentację.

W turnieju pań rybnickich barw broniło 5 zawodniczek, a w szpadzie męskiej 11 zawodników.

W pierwszym dniu odbył się turniej indywidualny. W tym dniu znakomicie spisała się nasza młodziutka zawodniczka Alicja Klasik, która pomimo swojego wieku (15lat) zdobyła wicemistrzostwo Polski i srebrny medal przegrywając po bardzo emocjonującej walce finałowej z „krajową 1” Barbarą Brych z UKS Wołodyjowski w doliczonym czasie 13:14 !!!

Pozostałe miejsca naszych zawodniczek:

17 - Kinga Zgryźniak 25 - Patrycja Frystacka 28 - Beata Pękała 65 - Zofia Piejak

W szpadzie męskiej w stawce 108 zawodników najlepszy nasz zawodnik, Bartłomiej Musiolik został sklasyfikowany na 22 miejsce, 24 miejsce zajął Ryszard Kałuziński. Pozostałe miejsca naszych zawodników: 33 - Marcin Tumas 41 - Kamil Huwer 46 - Wiktor Wałach 48 - Krzysztof Bezuch 50 - Mandrysz Sebastian 61 - Wąsiewicz Tomasz 69 - Fajkis Jarosław 79 - Dominik Sojka 91 - Gryt Michał

W drugim dniu odbył się turniej drużynowy, nasza młoda drużyna szpadzistek w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka, Beata Pękała nie dał szans swoim rywalką zwyciężając wszystkie swoje mecze zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Polski Juniorek (do 20 lat) !!!

W drodze do złotego medalu pokonały kolejno: 1/8 RMKS Rybnik : BTSZ Bytom 45:16 1/4 RMKS Rybnik : MKS Kusy Szczecin 45:22 półfinał:

RMKS Rybnik : Piast Gliwice 45:28 finał: RMKS Rybnik : Flesz Świdnica 42:41

W szpadzie męskiej niestety obie nasze drużyny przegrały w priorytecie o wejście do finałowej "8" i zamknęły sobie drogę do medalu.

RMKS I w składzie: Marcin Tumas, Wiktor Wałach, Bartłomiej Musiolik, Ryszard Kałuziński wygrali wszystkie swoje mecze w "finale B" i zajęli 9 miejsce RMKS II w składzie: Sebastian Mandrysz, Kamil Huwer, Krzysztof Bezuch, Tomasz Wąsiewicz w "finale B" zajęli 11 miejsce.