Szachownice międzynarodowe

MARCIN KASPRZYK
W restauracji "Orion" rybnickiego Klubu Energetyka odbył się V międzynarodowy turniej szachowy o puchar Rybnika. W imprezie wzięło udział 53 uczestników z Polski oraz czeskich miast Ostrawa, Opawa i Karwina.

W restauracji "Orion" rybnickiego Klubu Energetyka odbył się V międzynarodowy turniej szachowy o puchar Rybnika. W imprezie wzięło udział 53 uczestników z Polski oraz czeskich miast Ostrawa, Opawa i Karwina. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika. - Poziom imprezy był bardzo wysoki. Wzięli w niej udział zawodnicy, którzy posiadają międzynarodowe rankingi i mają już wiele sukcesów - mówi Krystian Hasiński, organizator turnieju.

Najwyższą formę prezentował Zbigniew Pakleza, reprezentant klubu Carbo Gliwice. Zawodnik uzbierał aż 8,5 punktu. Drugie miejsce zajął Vladimir Talla z Ostrawy zdobywając 7 punktów. Reprezentant Rybnika Tadeusz Helis był trzeci z dorobkiem 6,5 punktu. Dopiero 19 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kazimierz Sznajder z klubu Roszada Gliwice. Zawodnik ten jest mistrzem Polski w rozgrywkach niepełnosprawnych.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub Carbo Gliwice. Drugie miejsce zajęli szachiści Energetyka Rybnik, a trzecie Czesi z klubu Slavia Orłowa. Na czwartej pozycji uplasowali się reprezentanci Górnika Czerwionka. Piąte miejsce zajął klub Społem Wodzisław. W kategorii juniorów zwyciężył Radosław Chrószcz z rybnickich Chwałowic. Drugi był Marcin Smołka z Rybnika, a trzeci Daniel Machoczek, reprezentant Energetyka Rybnik. W turnieju wzięły również udział dwie panie. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Jana Tallowa z Ostrawy, która pokonała Anitę Konarską z Czerwionki-Leszczyn.

Kolejny turniej szachowy organizowany przez Klub Energetyka odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. Będą to otwarte indywidualne mistrzostwa Rybnika w grze przyspieszonej.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny