Synology – Twoja prywatna chmura

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
Udostępnij:
Jako przedsiębiorca, zapewne świadomie korzystasz z rozwiązań chmurowych, decydując się na jedną z wielu dostępnych ofert na rynku. Ale… czy brałeś pod uwagę, swoją prywatną chmurę NAS?

W zależności od profilu Twojej działalności, zapotrzebowanie na konsumpcję danych jest różne. Duże firmy najczęściej korzystają z takich usług chmurowych jak: Google Drive, iCloud, One Drive czy Dropbox. Jednak dla małych i średnich firm, najlepszym i tańszym rozwiązaniem są systemy NAS. Sprawdzają się praktycznie w każdej działalności, która w jakikolwiek sposób korzysta z danych cyfrowych.

Wszyscy, niezależnie czy służbowo czy prywatnie, każdego dnia korzystamy z rozwiązań chmurowych. Niemal wszystkie usługi sieciowe pracują w systemach cloudowych. O ile w życiu prywatnym, najczęściej zadowalamy się darmową przestrzenią chmurową, która zwykle ma w granicach 15GB, to rozwiązania biznesowe, są bardziej wymagające i skomplikowane.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Produkty Synology, to nie tylko serwery NAS, ale też gotowe rozwiązania. System obsługuje szeroką gamę aplikacji, może też służyć jako biurowe urządzenie do tworzenia kopii zapasowych, streamer multimediów, serwer pocztowy, urządzenie do hostowania witryn internetowych lub rejestrator wideo. Zastosowań NAS jest dużo więcej, ale co najważniejsze, korzystanie z prywatnych serwerów NAS, daje nam pełną i nieograniczoną kontrolę, bez dodatkowych kosztów.

Czym jest NAS (Network Attached Storage)

System NAS, to urządzenia pamięci masowej, które są podłączone do sieci i umożliwiają użytkownikom przechowywanie i dostęp do danych z każdego miejsca na Ziemi. Systemy NAS są bardzo elastyczne i skalowalne. Oznacza to, że w miarę wzrostu naszych potrzeb możemy dodawać dodatkowe miejsce do przechowywania danych, rozbudowując swój system o kolejne dyski twarde. NAS jest jak nasza prywatna chmura w biurze lub w domu. Jest szybki, stosunkowo tani, ma wszystkie zalety chmury publicznej i zapewnia nam pełną kontrolę i konfiguracje.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Dlaczego warto zainwestować w prywatną Chmurę

Ceny za usługi chmurowe drożeją z roku na rok, z każdym miesiącem potrzebujemy coraz więcej przestrzeni dyskowej. Backupy nie mieszczą się na darmowych, a może nawet w płatnych, standardowych ofertach. Każda, dodatkowa funkcja lub opcja kosztuje dodatkowe pieniądze. Na kolejne podwyżki cen, mogą mieć wpływ setki niezależnych czynników, a koszty użytkowania prywatnej przestrzeni NAS pozostają niezmienne. Decydując się na system Synology, dobieramy odpowiednie urządzenie oraz usługi, odpowiadające profilowi naszej firmy.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Synology ma wiele, bardzo praktycznych zastosowań. Jeżeli zakładasz nową działalność lub małą firmę, nie wolno pominąć zagadnienia ochrony majątku i pracowników. Skuteczne rozwiązanie nadzoru zapewnia środki niezbędne do minimalizowania wypadków lub kradzieży, zwiększania zadowolenia klientów i wydajności w długim okresie. Aby wspomóc realizację tego zadania, firma Synology udostępnia aplikację Surveillance Station, która jest wyposażona w różne funkcje zoptymalizowane pod kątem małych instalacji, zwykle składających się z jednej lokalizacji i mniej niż 16 kamer. Ten łatwy w obsłudze system zarządzania nadzorem jest ekonomiczny i dostępny na wszystkich serwerach Synology NAS, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do ochrony firmy. W handlu monitoring wizyjny dobrze się sprawdza działając jako wsparcie dla terminali płatniczych POS.

Darmowa dla użytkowników Synology aplikacja Active Backup for Business kopie zapasowe naszych dokumentów, zabezpieczając je przed utratą. System obsługi poczty i stron internetowych nie ogranicza pojemności skrzynki pocztowej, wielkości wiadomości czy prędkości wyświetlania treści w sieci. Współdzielenie dokumentów pomiędzy pracownikami za pomocą Synology Office, pozwala pracować kilku osobom na tym samym dokumencie w czasie rzeczywistym.

Synology dobrze się sprawdza też jako masowa pamięć do wirtualizacji do takich platform jak: Vmware / vSphere, Microsoft / Hyper -V, Citrix / XenServer i OpenStack. Aplikacja VMM chroni maszyny wirtualne, zapewniając możliwość planowania migawek i replikacji. Pozwala także tworzyć kopie zapasowe nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych VMware vSphere i Microsoft Hyper-V z serwerów fizycznych przy użyciu darmowej usługi Active Backup for Business i szybko przywracać je do programu VMM, gdy oryginalne wirtualizatory ulegną awarii.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Rozwiązania Synology zostały zaprojektowane w celu uproszczenia przechowywania i synchronizacji plików, łącząc wygodę i łatwość korzystania z usług w chmurze ze ścisłą kontrolą dostępu i zarządzaniem danym. Darmowa aplikacja Synology Drive zapewnia kompleksowy dostęp do plików za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej, a także zapewnia zaawansowane funkcje przesyłania plików na komputery. Urządzeniami Synology zarządza system operacyjny DiskStation Manager 7.0 zapewniając wysoki komfort użytkowania serwera Synology NAS. Obsługa systemów jest banalnie prosta i nie wymaga wsparcia informatyka, a interfejs jest bardzo zbliżony do wyglądu Windowsa.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Dzięki systemom NAS, dane są dostępne przez cały czas, co ułatwia pracownikom współpracę, terminowe udzielanie odpowiedzi klientom oraz lepszy przegląd sprzedaży i innych ważnych spraw, gdyż informacje znajdują się w jednej centralnej lokalizacji. Ponieważ NAS działa jak prywatna chmura, dostęp do danych można uzyskać przez sieć, co oznacza, że Twoi pracownicy mogą pracować w dowolnym miejscu i czasie.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Wśród bogatej oferty, Synology ma serwery NAS, półki rozszerzeń, routery, NVR oraz akcesoria. Ze względu na ogromną liczbę oferowanych produktów firma Synology dołożyła wszelkich starań, aby proces wyboru był jak najłatwiejszy i bezproblemowy. Wystarczy wprowadzić na stronie internetowej Synology.com swoje wymagania, potrzeby i profil działalności, a narzędzie pokaże najlepszy serwer NAS dopasowany do naszych potrzeb.

Synology – Twoja prywatna chmura<br><br><br>

Firmy na całym świecie zostały zmuszone do podjęcia pracy zdalnej, niezależnie od tego, czy są na to gotowe, czy nie. Kluczem do zapewnienia wydajnej pracy w biurze i w domu jest sprawny system współpracy i komunikacji. Firmie Synology zaufały największe marki na świecie. Dzięki połączeniu pionierskiej wiedzy i bogatego doświadczenia firma Synology oferuje klientom z wielu branż na całym świecie spersonalizowane rozwiązania.

DEMO oprogramowania Synology: https://demo.synology.com/pl-pl

Synology oferuje bezpłatne testowanie urządzeń dla każdej zarejestrowanej w Polsce firmy. W celu skorzystania z ofert, prosimy o kontakt z [email protected] i podanie hasła „Nowoczesna firma z Synology”.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Synology.

Materiał oryginalny: Synology – Twoja prywatna chmura - Polska Times

Dodaj ogłoszenie