Sukces młodych koszykarzy z Rybnika. Są w finałach PYHH

Stefan Kowlaski
Duży sukces odniosła drużyna kadetów młodszych MKKS-u Rybnik. Chłopcy na turnieju półfinałowym w Warszawie wywalczyli awans do przyszłorocznego finału Polish Youth Hoop Heroes. To nieoficjalne mistrzostwa Polski dla tej kategorii wiekowej.

Duży sukces odniosła w zeszły weekend drużyna kadetów młodszych MKKS-u Rybnik. Chłopcy na turnieju półfinałowym w Warszawie wywalczyli awans do przyszłorocznego finału Polish Youth Hoop Heroes. To rozgrywki będące nieoficjalnymi mistrzostwami Polski dla tej kategorii wiekowej.

Jest to już czwarta edycja turnieju, który organizowany jest z inicjatywy trenerów dla drużyn kategorii U15 - w tym sezonie jest to rocznik 2005 - aby umożliwić zawodnikom rywalizację z najlepszymi drużynami z całej Polski. To konieczne, gdyż rozgrywki centralne prowadzone są dla kadetów U16. Do turnieju zapraszane są czołowe zespoły zeszłego sezonu, podzielone na dwie grupy półfinałowe.
Drugi półfinał odbędzie się w grudniu we Włocławku.

Drużyna MKKS-u miała prawo udziału w tym cyklu, dzięki wysokiemu miejscu wywalczonemu w rozgrywkach centralnych w sezonie 2018/2019.

W warszawskim turnieju rywalizowało osiem drużyn: MUKS Hutnik Warszawa, MKS Piotrówka Radom, ŁKS Łódź Szkoła Gortata, Biofarm BJ Poznań, Twarde Pierniki Toruń, MKS Dąbrowa Górnicza, UKS Regis Wieliczka i MKKS Rybnik. Zespoły podzielono na dwie grupy.

Po dwóch zwycięstwach - z ŁKS Szkoła Gortata Łódź i Piotrówką Radom - oraz porażce z gospodarzem - MUKS Hutnik Warszawa - rybniczanie zameldowali się w półfinale. Nękany kontuzjami podstawowych zawodników zespół MKKS-u nie zdołał wywalczyć miejsca na podium, ale uzyskał prawo udziału w turnieju finałowym rozgrywek. Tym samym rybniccy koszykarze znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce i na wiosnę przyszłego roku powalczą o medale.

Turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy, czyli MUKS Hutnik Warszawa. Do najlepszej piątki zawodów został wybrany zawodnik MKKS-u Rybnik Karol Rakszawa, a najlepszym zawodnikiem drużyny został Kacper Szybiński.