Sesja Rady Miasta Rybnika (18.01.2018) poświęcona edukacji TRANSMISJA NA ŻYWO

Aleksander Król
Sesja Rady Miasta Rybnika
Sesja Rady Miasta Rybnika Aleksander Król
Dziś (w czwartek, 18 stycznia), o godz. 16.00 w Urzędzie Miasta odbędzie się pierwsza w tym roku Sesja Rady Miasta Rybnika. Radni zajmą się wieloma tematami dotyczącymi edukacji.

Sesja Rady Miasta Rybnika (18.01.2018) poświęcona edukacji

Podczas dzisiejszej sesji radni zajmą się wieloma tematami dotyczącymi edukacji w Rybniku, mi.in. rozwiązaniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Rybniku, czy nagrodami dla dyrektorów szkół. Poniżej prezentujemy listę spraw, nad którymi dziś pochylą się rybniccy radni.

Obrady miejskich radnych jak zwykle transmitowane będą na żywo.

Porządek spotkania:**

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie protokołu z sesji z dnia 14 grudnia 2017 r.

3. Informacja Prezydenta o pracach w mieście.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2017.

5. Zmiany w budżecie Miasta Rybnika na 2018 rok.

6. Zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Rybnika.

7. Zmiana uchwały nr 466/XXX/2017 Rady Miasta Rybnika z dnia 12 stycznia 2017 r. w sprawie zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości oraz ich wydzierżawiania.

8. Oddanie nieruchomości w najem.

9. Zmiana Uchwały Rady Miasta Rybnika Nr 268/XVI/2015 z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie powołania członków Rady Muzeum.

10. Rozwiązanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Rybniku.

11. Zamiar zmiany siedziby Szkoły Podstawowej nr 15 im. Ks. Prałata Konrada Szwedy w Rybniku.

12. Ustalenie czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Rybnik.

13. Określenie kryteriów wraz z liczbą punktów oraz określenia dokumentów potwierdzających te kryteria postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest Miasto Rybnik

14. Określenie kryteriów wraz z liczbą punktów oraz określenie dokumentów potwierdzających te kryteria postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Rybnik.

15. Zmiana uchwały nr 728/XLVIII/2014 z dnia 23 lipca 2014 roku w sprawie regulaminu ustalającego kryteria i tryb przyznawania nagród Prezydenta Miasta i nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Rybnik w ramach specjalnego funduszu nagród.

16. Ustalenie trybu udzielania i rozliczania dotacji z budżetu miasta dla szkół niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych, dla niepublicznych przedszkoli, placówek niepublicznych oraz dla szkół, przedszkoli i placówek publicznych nie będących jednostkami budżetowymi, prowadzonych przez osoby prawne bądź fizyczne oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania udzielonej dotacji.

17. Podział środków na dofinansowanie form doskonalenia zawodowego nauczycieli w roku 2018.

18. Sprawozdanie z realizacji Programu Ochrony Środowiska Przed Hałasem dla Miasta Rybnika (POSPH) w okresie 2015-2017 roku.

19. Przyjęcie „Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2019-2022 będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku”.

20. Zmiana Regulaminu utrzymaniu czystości i porządku na terenie Miasta Rybnika.

21. Wnioski, oświadczenia, interpelacje i pytania radnych.

22. Zakończenie sesji.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie