Rybnik wrócił do gry

Tomasz Kuczyński
Beata Krupska-Tyszkiewicz kontra Magdalena Skorek.
Koszykarki z Rybnika przypomniały sobie, że są mistrzyniami trzymających w napięciu końcówek meczów. Wczoraj na parkiecie drużyny INEA AZS Poznań wygrały jednym punktem, choć na 17 sekund przez końcem przegrywały 55:56.

- Wtedy wziąłem czas i ustaliliśmy taktykę na ostatnią akcję - mówi trener Uteksu Mirosław Orczyk. - Nikita Bell miała podać piłkę do wysokich zawodniczek lub zagrać "jeden na jeden". Poszła sama do końca i zdobyła kosza. Rywalki miały jeszcze cztery sekundy. Równo z końcową syreną Reda Aleliunaite-Jankowska rzuciła z trzech metrów, a piłka wykręciła się jednak z kosza!

Beniaminek z Rybnika przerwał serię trzech porażek. Wprawdzie w Poznaniu przegrywał 0:6 i 4:11, ale w 24. minucie po rzucie za trzy punkty Magdaleny Skorek wyszedł na prowadzenie 33:32. - To był bardzo ważny dla nas mecz. Wróciliśmy do gry! - cieszy się trener Orczyk.

W sobotę Utex ROW gości Dudę Leszno (godz. 18.30). - Wiemy już, że w rundzie play off nie wpadniemy na Wisłę Kraków. Możliwi rywale to Gorzów i Leszno - wylicza Orczyk.

Wyniki PLKK

INEA AZS Poznań - Utex ROW Rybnik 56:57 (15:12, 14:14, 11:17, 16:14)

INEA AZS: Jarkowska 21, Krupska-Tyszkiewicz 12 (1x3), Sibora 8 (2), Sanders 8, Aleliunaite-Jankowska 2 oraz Lorek 5 (1), Rafałowicz 0, Dąbkowska 0

Utex ROW: Dickens 18, Bell 11, Merideth 6, Skorek 5 (1x3), Prosz-czenko 0 oraz Siljegović 17 (1) Duda Leszno - MUKS Poznań 83:52, AZS Gorzów Wlkp. - AZS Jelenia Góra 88:71, ŁKS Łódź - Odra Brzeg 78:57, Lotos Gdynia - CCC Polkowice 95:71, Energa Toruń - SMS Łomianki 97:56