Rybnik: To był niezwykły konkurs recytatorski dla przedszkolaków, w Przedszkolu nr 12. Maluchy dały z siebie wszystko!

OPRAC.:
Barbara Kubica-Kasperzec
Barbara Kubica-Kasperzec
Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 12 w Rybniku
Konkurs recytatorski w przedszkolu nr 12 w Rybniku Daniel Wojaczek
Udostępnij:
Rybnik. W miniony piątek na terenie Przedszkola nr 12 wchodzącego w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Rybniku odbył się VII Regionalny Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci Dzieciom”. Dzieci w poszczególnych grupach wiekowych prezentowały własną interpretację recytatorską wybranych wierszy.

To było niezwykłe wydarzenie! U najmłodszych wywołało niemałe emocje. W przedszkolu nr 12 odbył się wspaniały konkurs recytatorski. Przedszkolaki - solidnie przygotowane przez rodziców w domach - prezentowały przed jury własną interpretację recytatorską wybranych wierszy.
Nad przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie: przewodnicząca pani Ewa Czajkowska – wieloletnia polonistka w Szkole Podstawowej nr 12 w Rybniku oraz członkowie pani Aneta Filipowska – Komendantka Hufca w Rybniku, pani Anna Prudel – pasjonatka słowa pisanego i śpiewanego, autorka bajeczek dla dzieci z serii „Bajeczki z morałem”, z zawodu nauczycielka języka angielskiego, pani Małgorzata Ficek – nauczyciel polonista w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Rybniku.

- Konkurs przebiegał w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Dla dzieci było to wyjątkowe przeżycie pełne emocji. Mali artyści pokazali swój profesjonalizm i wrażliwość artystyczną po mimo tak młodego wieku, które podkreśliło Jury ogłaszające wyniki - zapewniają organizatorzy konkursu.

Pierwsze miejsce w grupie 3-latków zajął Marceli Szydłowski z Przedszkola nr 19 w Rybniku, drugie miejsce Helena Mura Przedszkole 51 w Zespole Edukacyjno-Artystycznym „Przygoda” w Rybniku, trzecie miejsce Zuzanna Szulik z Przedszkola nr 12 w Rybniku. W grupie 4-latków pierwsze miejsce zajął Franciszek Orszulik z Przedszkola nr 21 w Rybniku, drugie miejsce Alicja Grzenia z Przedszkola nr 12 w Rybniku, trzecie miejsce Alicja Brząkalik z Przedszkola 22 w Rybniku. W grupie 5-latków pierwsze miejsce zajęła Zofia Wasiak z Przedszkola nr 12 w Rybniku, drugie miejsce Adrian Bierza z Przedszkola nr 23 w Rybniku, trzecie miejsce Wiktoria Zimka z Przedszkola nr 11 w Rybniku. W grupie dzieci 6-letnich pierwsze miejsce zajęła Lena Pochwyt z Przedszkola nr 26 w Rybniku, drugie miejsce Zofia Stec z Przedszkola nr 1 z Rybnika, trzecie miejsce Lena Auguścik z Przedszkola nr 11 w Rybniku. Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.

Wszystkie dzieci zostały docenione i nagrodzone. Sponsorem nagród była Rada Dzielnicy Zebrzydowice w Rybniku. Miłą niespodzianką dla dzieci było otrzymanie od pani Anny Prudel jej autorskich książeczek z dedykacją.

Słowa uznania i podziękowania zarówno dla dzieci, rodziców i przygotowujących ich nauczycieli wyraziła pani Irena Serwotka dyrektor z ZSP nr 12 w Rybnik oraz pani wicedyrektor Aleksandra Kuśka, które miały przyjemność wręczać nagrody. Doceniono również osoby koordynujące przygotowanie VII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego panią Monikę Hałacz, Barbarę Kiełbus-Szlufik i Katarzynę Lepich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Małpia ospa może być użyta jako broń biologiczna

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie