MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rybnik: Ósmoklasiści zdają kolejny egzamin. Drugiego dnia czekał ich test z matematyki. W SP w Leszczynach młodzież nastawiona pozytywnie

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
W SP nr 3 w Leszczynach egzamin przypominał swoją formą test. Uczniowie pisali go w dwóch zwykłych salach lekcyjnych.
W SP nr 3 w Leszczynach egzamin przypominał swoją formą test. Uczniowie pisali go w dwóch zwykłych salach lekcyjnych. Piotr Chrobok
Test z matematyki mieli do rozwiązania drugiego dnia egzaminów na zakończenie nauki w szkole podstawowej, uczniowie klas ósmych. Wśród zdających znalazł się najstarszy rocznik młodzieży z Leszczyn, uczęszczający do Szkoły Podstawowej nr 3. Przed egzaminami młodzieży towarzyszyło raczej pozytywne nastawienie. Zobaczcie ZDJĘCIA.

Ósmoklasiści zdają kolejny egzamin. W SP w Leszczynach młodzież nastawiona pozytywnie

Majowy maraton egzaminów trwa w najlepsze. W szkołach średnich w dalszym ciągu odbywają się matury, natomiast w Szkołach Podstawowych, uczniowie klas ósmych przystępują do egzaminu ósmoklasisty. Ci drudzy drugiego dnia zmagań z testami na zakończenie nauki w podstawówce mierzyli się z egzaminem z matematyki.

Młodzież z Leszczyn przystąpiła do egzaminu ósmoklasisty - zobaczcie ZDJĘCIA

Zdają go uczniowie wszystkich klas ósmych w całym kraju. Wyjątku nie stanowili też więc ósmoklasiści z Leszczyn, uczęszczający do tamtejszej Szkoły Podstawowej nr 3. Do egzaminu przystąpiło ich około 20. Jeszcze przed jego rozpoczęciem zdawali się być nastawieni pozytywnie.

- Czuje się bardzo dobrze i myślę, że pójdzie też bardzo dobrze - tryskał optymizmem Szymon, jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, który nie przywiązywał większej wagi do tego, co znajdzie się w arkuszu.

Przed testem z matematyki, egzamin z polskiego. Ostatniego dnia ósmoklasiści zmierzą się z językiem obcym

Jego zawartość zaskoczyła go natomiast pierwszego dnia. Wówczas młodzież zdawała egzamin z języka polskiego.

- Liczyłem na Plastusiowy Pamiętnik, a nie było. Były Kamienie na Szaniec. Ale poszło chyba dobrze - mówił o swoich wrażeniach z pierwszego dnia uczeń, który po ukończeniu podstawówki zamierza kształcić się w liceum, a konkretnie w rybnickich "Powstańcach".

Po egzaminie z matematyki, przed ósmoklasistami będzie już tylko jeden test. Uczniowie dostaną do rozwiązania arkusz z języka obcego nowożytnego. Dla większości z nich będzie to test z języka angielskiego.

Wyniki egzaminów na początku wakacji. Otrzyma je ponad 200 tysięcy uczniów!

W całej Polsce, egzamin ósmoklasisty dotyczy w sumie ponad 200 tysięcy uczniów. Tylko w województwie śląskim przystąpiło do niego ponad 20 tysięcy młodych. Egzaminu nie da się nie zdać, jednak od jego wyników może zależeć przyszłość uczniów.

Egzaminacyjne rezultaty będą bowiem brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich. Wyniki mają zostać przekazane uczniom na początku wakacji - dokładnie 3 lipca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto