Ruda Basket

(adr)
Jeden z koszykarskich pojedynków na Rudzie.  MIROSŁAWA KSIĄŻEK
Jeden z koszykarskich pojedynków na Rudzie. MIROSŁAWA KSIĄŻEK
Na kąpielisku Ruda w Rybniku rozegrano drugi turniej koszykówki Ruda Basket 2003. Tym razem w zawodach wzięło udział dziesięć drużyn. Wśród uczestników w wieku 17 lat i młodszych pierwsze miejsce zajęła ekipa o nazwie ...

Na kąpielisku Ruda w Rybniku rozegrano drugi turniej koszykówki Ruda Basket 2003. Tym razem w zawodach wzięło udział dziesięć drużyn. Wśród uczestników w wieku 17 lat i młodszych pierwsze miejsce zajęła ekipa o nazwie Boroki. W jej składzie wystąpili Mateusz Majewski, Adam Białdyga i Bartosz Reich. Drugą pozycję wywalczyły Kaczuszki w składzie Daniel Badeński, Gniewosz Marciniak i Bartosz Zubik. Trzecia lokata przypadła ekipie o nazwie Nie udawaj, że nie słyszysz. Grały w niej same dziewczyny: Karolina Kozak, Katarzyna Kozak i Aleksandra Skorupka.

W kategorii starszej (zawodnicy powyżej 18 roku życia) bez konkurencji okazała się drużyna o nazwie Dwutakt, której barw bronili Wojciech Pierchała, Tomasz Szymura, Tomasz Kellak, Paweł Świderski. Drugą nagrodę wywalczyły Dropsy w składzie Filip Kruk, Arkadiusz Pukajło i Bartłomiej Polnik. Trzecie miejsce przypadło Egzekutorom, których reprezentowali Mirosław Pyrsz, Karol Kupczak, Stanisław Grabiec i Maciej Kuna.

- Turnieje koszykówki Ruda Basket cieszą się ogromnym powodzeniem wśród młodych ludzi. Odbywają się na kąpielisku i każdy uczestnik ma w tym dniu wolny wstęp na obiekt. Każdy finalista otrzymuje nagrodę. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy przyciągną jeszcze większą liczbę amatorów koszykówki, którzy w zacięty sposób będą dążyli do zwycięstwa - mówią pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku. Rywalizację organizuje właśnie MOSiR.