ROW Rybnik - Stal Brzeg 0:2. ROW przegrywa pierwszy mecz w sezonie [ZDJĘCIA]

Piotr Chrobok
Piłkarze ROW-u Rybnik musieli uznać wyższość zawodników Stali Brzeg.
Piłkarze ROW-u Rybnik musieli uznać wyższość zawodników Stali Brzeg. Piotr Chrobok
PIłkarze ROW-u Rybnik przegrali w pierwszy mecz w tym sezonie. W domowym spotkaniu podopieczni Rolanda Buchały, którego w tym meczu na ławce zastąpił jego asystent Remigiusz Danel przegrali 0:2 ze Stalą Brzeg.

Piłkarze ROW-u Rybnik w trzecioligowych rozgrywkach grają mecz za meczem. Kilka dni po remisie (1:1) w domowym spotkaniu z Foto-Higieną Gać podopieczni trenera Rolanda Buchały po raz kolejny u siebie zmierzyli się ze Stalą Brzeg.

Sobotni mecz dla rybniczan był okazją do podtrzymania passy meczów bez porażki do czterech spotkań, a zarazem do przerwania trwającej od listopada ubiegłego roku innej, mniej korzystnej passy – domowych potyczek bez wygranej.

Zielono-czarnych do trzech punktów miała ponieść pozytywna sportowa złość, której piłkarze Rolanda Buchały byli pełni po niesłusznie nieuznanym golu z ostatniego meczu kosztującego ich utratę dwóch oczek.

Goście z Brzegu nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. To oni, mimo że ich gra wyglądała gorzej od rybniczan wyszli na prowadzenie. W 13. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska precyzyjną główką wykończył Marcin Niemczyk. Stracona bramka rozjuszyła piłkarzy z Rybnika, którzy ruszyli do ataku. Dwukrotnie refleks bramkarza przyjezdnych Adriana Szadego sprawdził egzekwując rzuty wolne Marcin Wodecki, ale za każdym razem górą był golkiper.

Po zmianie stron ROW dalej starał się wyrównać. Ich dążenia boleśnie skarcili jednak piłkarze Stali, którzy po niespełna dziesięciu minutach drugiej połowy podwyższyli przewagę. Dwie bramki zapasu pozwoliły przyjezdnym kontrolować mecz, który mogli wygrać wyżej, ale z powodu ich nieskuteczności nie zanotowano już trafień.

- Po ostatnim spotkaniu czuliśmy lekki niedosyt - przyznał obrońca ROW-u Szymon Jary, który podobnie jak cały zespół miał nadzieję, że w sobotnim starciu karta się odwróci.

- W dzisiejszym meczu nic nam się nie układało. Zagraliśmy bardzo słabo i Stal zasłużenie zdobyła trzy punkty - ocenił defensor.

Przegrana ze Stalą była pierwszą porażką zielono-czarnych w tym sezonie. Bilans gier rybniczan uzupełniają dwa remisy i wyjazdowa wygrana w Nysie.

ROW Rybnik – Stal Brzeg 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Marcin Niemczyk (13) 0:2 Michał Sypek (54)

Żółte kartki: Janik, Piejak (ROW) - Sypek, Dychus (Stal)

ROW: Paszek – Janik, Pacholski, Krotofil, Krakowczyk(46' Baranskyi), Vasil(63' Piejak), Spratek, Jary, Warmiński(46' Niedźwiedzki) , Kuczera(81' Kuzior), Wodecki

Stal: Szady – Kuriata, Niewieściuk, Kamiński, Sypek(70' Borycka), Szymczyk, Danielik, Niemczyk, Celuch(89' Dychus), Banach, Kowalski

Sędziował: Waldemar Socha (Bolesławiec)

Widzów: bez udziału publiczności