ROW Rybnik - Ślęza Wrocław 1:1. Remis na inaugurację ligi [ZDJĘCIA]

Piotr Chrobok
Na inaugurację sezonu, ROW podzielił się punktami ze Ślęzą Wrocław.
Na inaugurację sezonu, ROW podzielił się punktami ze Ślęzą Wrocław. Piotr Chrobok
Inauguracja III-ligowego sezonu w Rybniku na remis. W pierwszym meczu sezonu, podopieczni Jacka Trzeciaka zremisowali ze Ślęzą Wrocław 1:1. Na bramkę Spratka z 3 minuty, golem z rzutu karnego odpowiedział Robert Pisarczuk. Mecz rozegrano w piątek, 2 sierpnia.

Meczem ze Ślęzą Wrocław, piłkarze ROW-u Rybnik zainaugurowali sezon III ligi piłki nożnej. Spotkanie jak na pierwszy mecz rozgrywek przystało, było pełne niewiadomych. III liga to dla rybniczan zupełnie nowy grunt, na którym nie występowali od lat. Zupełnie co innego można powiedzieć o drużynie z Wrocławia. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego od kilku dobrych sezonów występują na tym poziomie rozgrywkowym, gdzie należą do ścisłej czołówki.

Początek spotkania między tymi drużynami zdecydowanie należał do piłkarzy ROW-u. Już w 3. minucie spotkania daleki wrzut z autu Marka Krotofila przedłużył jeden z zielono-czarnych, a futbolówkę z bliskiej odległości do bramki skierował Kamil Spratek, stając się tym samym pierwszym strzelcem bramki dla ROW-u w sezonie. W 15. minucie szansę na drugiego gola miał Spratek, ale piłkę jego strzale głową nad poprzeczką z największym trudem przeniósł bramkarz. Pięć minut później błąd defensywy ROW-u skończył się faulem w polu karnym, a sędzia bez chwili namysłu wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Robert Pisarczuk. Wyrównujący gol nieco uśpił mecz. Oba zespoły dążyły do wyjścia na prowadzenie, ale nie przekładało się to nawet na podbramkowe zagrożenie. W 39. minucie po indywidualnej akcji Marcina Wodeckiego, ręką zdaniem graczy ROW-u zagrywał jeden z przyjezdnych, ale protesty rybniczan nie przekonały arbitra do podyktowania drugiego w tym meczu rzutu karnego.

Druga część gry rozpoczęła się bardzo niemrawo.
Pierwszą groźną okazję w 52. minucie stworzyli sobie goście, ale dobrze interweniował Łubik. Następnie kibice znów byli świadkami niezbyt porywającej gry. W 65. minucie szarżującego lewą flanką zawodnika przyjezdnych nieprzepisowo zatrzymuje Janik, za co zostaje upomniany żółtą kartką. Swój "wyczyn" kapitan ROW-u powtórzył po raz kolejny dwie minuty później, przez co do końca spotkania podopieczni Jacka Trzeciaka musieli grać w dziesiątkę. Na dodatek z rzutu wolnego goście trafili w poprzeczkę. Strata zawodnika pobudziła jednak grę rybniczan, których ataki stały się żwawsze niż do tej pory. Ostatecznie natomiast żaden z zespołów nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza drużyny przeciwnych i w meczu rozpoczynającym sezon III ligi padł remis 1:1.

Kolejną okazję do zdobycia następnych w tym sezonie punktów, podopieczni Jacka Trzeciaka będą mieli już za tydzień. W sobotę, 10 sierpnia, piłkarze ROW-u zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. W międzyczasie czeka ich jednak jeszcze jeden mecz. Już w najbliższy wtorek, 6 sierpnia, w Elblągu, ROW w ramach rozgrywek o Puchar Polski zagra z miejscową Olimpią.

ROW Rybnik - Ślęza Wrocław 1:1 (1:1)

Bramki: Kamil Spratek 3' - Robert Pisarczuk 20'

Żółte kartki: Szkatuła, Janik, Wodecki, Kunat - Tomaszewski
Czerwona kartka: Janik

Składy:
ROW: 22. Łubik - 2.Janik (kpt.), 5.Pacholski, 7.Krotofil, 13.Spratek (73' 35.Polok), 14. Piejak (68' 10.Kunat), 15. Jary, 20. Plizga, 27. Szkatuła, 88. Wodecki (85' 24.Kuczera), 97.Niedźwiecki (51', 17.Dzierbicki)

Ślęza: 12.Zabielski - 5.Stempin, 7.Kotyla (64' 17. Tragarz), 10.Matusik, 14. Pisarczuk (82' 9.Gil), 16.Dyr, 19.Wdowiak (kpt.) 21.Niewiadomski, 22.Muszyński, 23.Tomaszewski (73' 20.Ahmed), 24.Niemienionek