ROW Rybnik - Ruch Chorzów 0:2. Zielono-czarni gorsi od niebieskich w derbach [ZDJĘCIA + RELACJA]

Piotr Chrobok
W sobotnich derbach Śląska przy Gliwickiej lepszy okazał się Ruch Chorzów.
W sobotnich derbach Śląska przy Gliwickiej lepszy okazał się Ruch Chorzów. Piotr Chrobok
ROW Rybnik – Ruch Chorzów. W zdecydowanie najciekawszym meczu 12. kolejki grupy trzeciej, III ligi ROW Rybnik podejmował u siebie Ruch Chorzów. Zawodzący w ostatnim czasie podopieczni trenera Michała Podolaka (ROW na zdobycie choćby punktu czeka od 11 września) mierzyli się z wychodzącymi z kryzysu Niebieskimi. Ostatecznie śląskie derby padły łupem Ruchu, który wygrał 2:0.

Oba zespoły to spadkowicze z zeszłego sezonu. Borykający się z kłopotami finansowymi Ruch rzutem na taśmę przystąpił do rozgrywek. Czarne chmury zbierały się także nad ROW-em, jednak władzom klubu udało się zażegnać problemów kadrowych i wydawało się, że rybniczanie mogą włączyć się do walki nawet o awans. Obecnie role obu klubów odwróciły się. Ruch po niepowodzeniach w początkowej fazie sezonu rośnie w siłę, zdobywając kolejne punkty. ROW z kolei doskonale radził sobie w meczach na własnym obiekcie. Ostatnie tygodnie to jednak dla zielono-czarnych równia pochyła.

Niepowodzenia w ostatnich spotkaniach sprawiły, że ROW przystąpił do derbowego meczu niezwykle zmotywowany. Zielono-czarni od początku rzucili się na rywali. Już w pierwszych minutach sytuację sam na sam z Tomaszem Nowakiem zmarnował Paweł Mandrysz. Niespełna dziesięć minut później minimalnie pomylił się Piotr Pacholski. W 25. minucie nieomylny do tej pory z rzutów karnych Jan Janik nie wykorzystał jedenastki podyktowanej po faulu jednego z defensorów niebieskich. Kilkaset sekund później role się odwróciły. Arbiter dostrzegł przewinienie w szesnastce rybniczan, a Kewina Paszka z wapna pokonał Mariusz Idzik.

W drugiej połowie trener ROW-u dokonywał roszad w składzie mając nadzieję na odmianę losów spotkania. Rybniczanie stale atakowali, ale dobrze dysponowany Nowak nie dawał się pokonać. Wynik podwyższyli za to chorzowianie, ponownie ze stałego fragmentu, znów za sprawą Mariusza Idzika, który z rzutu wolnego pokonał Paszka.

W kolejnej serii gier, chorzowian znów czeka derbowy pojedynek. Na Cichą przyjedzie bowiem drużyna Polonii Bytom. Rybniczanie zaś udadzą się do Starowic Dolnych, gdzie podejmie ich miejscowy LZS, znajdujący się na samym dnie ligowej tabeli.

ROW Rybnik – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)

Bramki: Idzik 29' 82'

Składy:
ROW: Paszek - Janik (50' Baranskyi), Jakubowski, Pacholski, Szkatuła, Mandrysz, Krotofil, Jary, Warmiński (59' Dzierbicki), Plizga (68' Polok), Wodecki

Ruch: Nowak - Kowalski, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski, Duchowski (63' Sikora), Foszmańczyk, D. Paszek, J. Nowak (77' Dąbrowski), Winiersz, Idzik (90' Tsuleiskiri)