ROW Rybnik - Rekord Bielsko-Biała 1:1. Remis na początek

Piotr Chrobok
ROW Rybnik zremisował swój mecz otwarcia nowego sezonu.
ROW Rybnik zremisował swój mecz otwarcia nowego sezonu. Piotr Chrobok
Remisowa inauguracja piłkarskiego sezonu w Rybniku. Piłkarze ROW-u na własnym obiekcie podzielili się punktami z Rekordem Bielsko-Biała remisując 1:1. Udział przy obu bramkach miał obrońca rybniczan Piotr Pacholski, który najpierw otworzył wynik meczu, a następnie sprokurował rzut karny dla rywali.

Meczem z Rekordem Bielsko-Biała piłkarze ROW-u Rybnik zakończyli ubiegły sezon przed własną publicznością i... rozpoczęli kolejny.

W pierwszym starciu sezonu 2020/21 podopieczni trenera Rolanda Buchały chcieli zaprezentować się na tyle przyzwoicie, by zmazać plamę, jaką był przegrany 0:4 mecz z Pniówkiem Pawłowice Śląskie w wojewódzkim Pucharze Polski.

Zielono-czarni choć już w innym zestawieniu niż przed rokiem mieli także do wyrównania rachunki z zespołem z Bielska, który na zakończenie zeszłorocznej rundy jesiennej pokonał ich 2:1.

Inauguracyjne spotkanie nowego sezonu w Rybniku było wyrównanym i dość ciekawym widowiskiem. Na przerwę w lepszych humorach schodzili jednak gospodarze. W 38. minucie daleki wrzut z autu kapitana ROW-u Jana Janika spowodował ogromne zamieszanie w szesnastce bielszczan, a uderzeniem nie do obrony z okolic jedenastego metra popisał się inny z defensorów zielono-czarnych Piotr Pacholski. Odpowiedź Rekordu mogła być błyskawiczna, ale szczęście sprzyjało rybniczanom i w dogodnej sytuacji goście nie doprowadzili do remisu.

Co nie udało się w końcowych akordach pierwszych czterdziestu pięciu minut faktem stało się po zmianie stron. W kuriozalnej sytuacji po nieudolnym wybiciu piłki w polu karnym ROW-u strzelec bramki Piotr Pacholski sfaulował zawodnika przyjezdnych i sędzia wskazał na wapno. Bramkarz rybniczan Kewin Paszek nie wyczuł intencji strzelca i Szymon Szymański wyrównał stan meczu.

Do końca spotkania obie ze stron próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie podzieliły się ze sobą punktami.

Remisowe rozpoczęcie sezonu to coś do czego rybniczanie przyzwyczaili swoich fanów. W ostatnich pięciu sezonach ROW aż czterokrotnie otwierał kolejne rozgrywki od zainkasowania jednego punktu. Wyjątek stanowi feralny sezon 2018/19, w którym zielono-czarni zostali zdegradowani z drugiej ligi.

Pierwszego w sezonie kompletu punktów podopieczni trenera Rolanda Buchały poszukają za tydzień w meczu wyjazdowym. W spotkaniu 2. kolejki III ligi ROW zagra na wyjeździe z beniaminkiem – Polonią Nysa.

Na stadion przy Gliwickiej rybniczanie powrócą za niespełna dwa tygodnie. W środę (12.08) ROW zmierzy się z outsiderem III ligi zeszłego sezonu – Foto-Higieną Gać.

ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Pacholski (38) 1:1 Szymon Szymański (67-karny)