ROW Rybnik - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:4. Zielono-czarni odpadają z Pucharu Polski po zdecydowanej porażce

Piotr Chrobok
ROW Rybnik przegrał z Pniówkiem Pawłowice Śląskie i odpadł z rozgrywek Pucharu Polski. Piotr Chrobok
Pucharowa klęska ROW-u Rybnik. W ćwierćfinałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski podopieczni Rolanda Buchały ulegli Pniówkowi Pawłowice Śląskie aż 0:4. Katem rybniczan okazał się Rafał Adamek, który skompletował hat-tricka.

Puchar tysiąca drużyn, jak zwykło określać się Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim trwa w najlepsze. Niespełna dwa tygodnie po wyłonieniu zwycięzcy w podokręgu Rybnik rywalizacja zdążyła dotrzeć do fazy ćwierćfinałowej kolejnej rundy.

W zdecydowanie najciekawszym spotkaniu 1/4 finału na stadionie w Rybniku zmierzyły się ze sobą dwaj starzy znajomi z ligowych boisk trzeciej ligi. Przed własną publicznością ROW podejmował Pniówek Pawłowice Śląskie.

Czwartkowe spotkanie w niczym nie przypominało starcia dwóch drużyn występujących na jednym poziomie rozgrywkowym. Zespół gości, drużyna z Pawłowic była od zielono-czarnych lepsza w każdym aspekcie gry i zasłużenie pokonała rybniczan.

Czterobramkowa wygrana zespołu Pniówka i zero po stronie strat drużyny z Pawłowic mówią same za siebie. Gości do wygranej poprowadził Rafał Adamek, który skompletował hat-tricka.

ROW został obdarty ze złudzeń już na początku drugiej połowy. W 48. minucie Adamek trafił po raz drugi, lecz w sumie był to trzeci gol dla drużyny z Pawłowic.

Podopieczni Rolanda Buchały mogli schodzić z boiska pokonani jeszcze wyżej, ale na dziesięć minut przed końcem spotkania honor rybniczan przed jeszcze większą klęską uchronił Kewin Paszek, który obronił rzut karny.

Pniówek jako zwycięzca meczu ćwierćfinałowego zapewnił sobie prawo udziału w 1/2 finału. Podopieczni Grzegorza Łukasika zmierzą się w nim z Szombierkami Bytom. Jeśli pokonają bytomian awansują do finału, który zaplanowano na 4 sierpnia. Wygrany Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim awansuje do rozgrywek ogólnopolskich.

ROW musi zadowolić się pucharowym triumfem na szczeblu podokręgu.

Dodajmy, że mecz zielono-czarnych z Pniówkiem był drugim starciem rybniczan w przedsezonowych przygotowaniach z zespołem z tego samego szczebla rozgrywkowego. Przed kilkoma dniami podopieczni Rolanda Buchały wygrali z drugiem zespołem Górnika Zabrze 3:2.

Odpadnięcie ROW-u z Pucharu Polski mocno luzuje napięty terminarz drużyny z Gliwickiej. Kolejne oficjalne spotkanie rybniczanie zagrają w ramach rozgrywek III ligi. Inaugurację sezonu 2020/21 zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia. Zielono-czarni zagrają wówczas przed własną publicznością z Rekordem Bielsko-Biała.

ROW Rybnik - Pniówek Pawłowice Śląskie 0:4 (0:2)