ROW Rybnik - Górnik II Zabrze 3:1. Zielono-czarni lepsi w meczu przyjaźni [ZDJĘCIA]

Piotr Chrobok
W 3. kolejce sezonu 2019/2020 ROW posmakował w końcu zwycięstwa.
W 3. kolejce sezonu 2019/2020 ROW posmakował w końcu zwycięstwa. Piotr Chrobok
Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odniósł wczoraj ROW Rybnik. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka pokonali u siebie rezerwy Górnika Zabrze 3:1.

Po dwóch remisach z rzędu, przyszedł w końcu czas na wygraną. W 3. kolejce grupy trzeciej, III ligi, piłkarze ROW-u Rybnik w meczu przyjaźni zwyciężyli z drugim zespołem Górnika Zabrze 3:1.

Spotkanie od początku toczyło się po myśli zielono-czarnych. Już w 7. minucie, prowadzenie gospodarzom dał były piłkarz trójkolorowych, Marcin Wodecki. Do końca pierwszej połowy rybniczanie kontrolowali grę, kilka razy zagrozili bramce gości, ale więcej bramek już nie padło.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony rezerw Górnika. W polu karnym szarżującego Macieja Ambrosiewicza powalił Marek Krotofil, a arbiter bez zawahania wskazał na jedenasty metr od bramki. Karnego na gola pewnym strzałem zamienił Ishmael Baidoo, który podobnie jak Ambrosiewicz na co dzień jest członkiem pierwszej drużyny Górnika. Na odpowiedź ROW-u nie trzeba było długo czekać. Rajdu Ambrosiewiczowi najwyraźniej pozazdrościł Radosław Dzierbicki, który pomknął skrzydłem, a następnie dorzucił piłkę wprost na głowę Kamila Spratka, który bez problemów pokonał Bartosza Neugebauera. W 79. minucie rybniczanie ostatecznie zamknęli mecz. Przyjezdnych strzałem z kilkunastu metrów dobił Przemysław Szkatuła.

Zwycięstwo wywindowało piłkarzy ROW-u na 5. miejsce w tabeli. Do zakończenia trzeciej serii gier zostało jednak jeszcze kilka spotkań. W kolejnym meczu u siebie, zielono-czarni zmierzą się 31 sierpnia z Gwarkiem Tarnowskie Góry. W międzyczasie czeka ich przeprawa na wyjeździe z Piastem Żmigród, 24 sierpnia.

ROW Rybnik – Górnik II Zabrze 3:1 (1:0)

Bramki: Marcin Wodecki 7, Kamil Spratek 53, Przemysław Szkatuła 79 - Ishmael Baidoo 49 (k)

Wyjściowe składy:

ROW Rybnik: 22.Łubik – 2.Janik(k), 5.Pacholski, 7.Krotofil, 13.Spratek, 15.Jary, 17.Dzierbicki, 20.Plizga, 24.Kuczera, 27.Szkatuła, 88.Wodecki

Górnik II Zabrze: 99.Neugebauer – 5.Surowiec(k), 6.Paluszek, 11.Kamiński, 16.Pawłowski, 20.Baidoo, 21.Skiba, 24.Eizenchart, 25.Kubica, 28.Ambrosiewicz, 35.Kulanek