ROW Rybnik - GKS Katowice 4:0. Próba generalna przed sezonem w wykonaniu zielono-czarnych wypadła wyśmienicie. Za tydzień rusza IV liga

Piotr Chrobok
Wygrana z GKS-em Katowice, była czwartą ROW-u w okresie przygotowawczym.
Wygrana z GKS-em Katowice, była czwartą ROW-u w okresie przygotowawczym. Piotr Chrobok
Piłkarze ROW-u Rybnik pokonali GKS Katowice w swoim ostatnim sparingu przed zbliżającym się sezonem 2022/23 w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni trenera Oleksandra Szeweluchina zwyciężyli 4:0. Za tydzień rybniczanie zagrają o ligowe punkty ze Spójnią Landek w spotkaniu wyjazdowym.

Strzelili cztery bramki, ale spisali się na "piątkę". Piłkarze ROW-u Rybnik udanie zakończyli okres przygotowawczy przed nadchodzącymi rozgrywkami IV ligi. W ostatnim test-meczu poprzedzającym sezon, rybniczanie zwyciężyli z GKS-em Katowice 4:0.

GieKSa do Rybnika przyjechał rezerwowym składem. W zestawieniu drużyny z Bukowej zabrakło zawodników, którzy znaleźli się w kadrze zespołu na mecz derbowy z Zagłębiem Sosnowiec. Po stronie GieKSy było natomiast zgranie, ponieważ piłkarze zielono-czarnych w tym składzie grali dopiero jedno z pierwszych spotkań.

To nie przeszkodziło jednak ekipie trenera Oleksandra Szeweluchina zdominować drużyny z Katowic. Po ostrożnym początku z obu stron, ROW przeszedł do ofensywy. Przewagę udokumentował już w 13. minucie za sprawą Mateusza Cywki, który z bliskiej odległości pokonał strzegącego bramki katowiczan, Patryka Kukulskiego.

Dokładnie 13. minut później było już 2:0. Najpierw słupek katowickiej bramki ostemplował Olaf Sobik, a w szesnastce gości najczujniejszy był występujący na pozycji napastnika zawodnik testowany, który podwyższył wynik. Dwubramkowe prowadzenie rybniczan utrzymało się do końca pierwszej części gry.

Po zmianie stron, ROW do swojego dorobku dołożył kolejne dwa trafienia. Najpierw, w 49. minucie trzeciego gola zdobył wprowadzony na boisko w przerwie Nikodem Juraszczyk, który nie pomylił się w sytuacji "sam na sam", a następnie w jego ślady poszedł Igor Bujoczek, który w sparingu z GieKSą także wystąpił w roli zmiennika. Gol napastnika z 73. minuty gry ustalił wynik spotkania.

Wygrana z GKS-em Katowice była dla rybniczan czwartą w sześciu przedsezonowych grach. Za tydzień - od wyjazdowego meczu ze Spójnią Landek - ROW rozpocznie rywalizację w IV lidze.

Starcie z katowiczanami było zwieńczeniem prezentacji drużyny z Rybnika, w trakcie której przebudowany zespół z nowymi zawodnikami, trenerem i prezesem "przedstawił się" kibicom. Jak zapewnili w jej trakcie piłkarze i trener, ROW w najbliższym sezonie, w każdym meczu będzie walczył o wygraną.

- Zrobimy wszystko, w każdym meczu żeby zdobyć trzy punkty - deklarował trener ROW-u, Oleksandr Szeweluchin. - Mam nadzieję, że zajmiemy jak najwyższe miejsce w tabeli - powiedział z kolei kapitan zespołu z Rybnika, Jan Janik.

ROW 1964 Rybnik - GKS Katowice 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Cywka (13) 2:0 zawodnik testowany (26) 3:0 Nikodem Juraszczyk (49) 4:0 Igor Bujoczek (73)

ROW Rybnik - GKS Katowice 4:0. Próba generalna przed sezonem...