Rekord Bielsko-Biała - Clearex Chorzów 3:2

KLM
BTS Rekord Bielsko-Biała pokonał przed własną publiką Clearex Chorzów w pierwszym finałowym meczu Halowego Pucharu Polski 3:2. Rewanż 3 maja w Chorzowie.

W tym sezonie Futsal Ekstraklasy rekordziści mocno zaleźli za skórę klubowi z Chorzowa. Jesienią Rekord wygrał w Chorzowie z Clearexem aż 9:0, a w rewanżu także okazał się lepszy, choć nieznacznie (3:2).

Piątkowy pierwszy finałowy mecz Halowego Pucharu Polski w Cygańskim Lesie udanie rozpoczął się dla bielszczan - w 4 minucie gola dla rekordzistów zdobył Janovsky. Do przerwy był jednak remis po trafieniu Segeta.

Po zmianie stron rekordziści byli skuteczniejsi, czego efektem były trafienia Biela i Budniaka. Przewagi bramkowej nie udało się jednak ani powiększyć, ani utrzymać - na dwie minuty przed końcem meczu Omylak zdobył gola dla Clearexu ustalając wynik na 3:2.

W efekcie do Chorzowa bielszczanie pojadą ze skromną zaliczką. Rewanż w środę o 18.00.