MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radni Rybnika mają głos. Anna Gruszka: Krytyka ze strony koalicjanta zabolała

Anna Gruszka
W ramach rubryki "Radni Rybnika mają głos" publikujemy tekst radnej Anny Gruszki pt. Kolejne zmiany".

Ostatnia sesja Rady Miasta to kolejne, niekorzystne zmiany w budżecie Rybnika. Szczególną uwagę należy zwrócić na zmniejszające się dochody ze sprzedaży mienia i to aż o 7,6 mln zł.

W opinii do budżetu na rok 2017 jako radni Samorządowego Ruchu Demokratycznego zwracali uwagę, że zaplanowane wtedy kwoty są znacznie przeszacowane.

Sesja czwartkowa pokazała, że mieliśmy rację. Kolejna pozycja niekorzystnych zmian w budżecie to zmniejszenie wydatków majątkowych na kwotę ponad 13 mln zł.

Oznacza to, że wiele z zaplanowanych przez prezydenta inwestycji nie zostanie zrealizowanych, np. termomodernizacja kilku obiektów użyteczności publicznej, czy budowa ścieżki pieszo-rowerowej w dzielnicy Paruszowiec-Piaski.

Stwierdziłam, że przyczyna leży po stronie złego planowania i realizacji planów. Prezydent nie przejął się moim głosem. Kolejny raz tłumaczył się, że zmiany podyktowane są czynnikami zewnętrznymi. Jednakże moje przekonanie, że mam rację potwierdził w dyskusji po moim wystąpieniu jeden z radnych koalicji rządzącej w Rybniku.

Było wtedy widać na twarzy prezydenta i pozostałych członków zarządu miasta, że krytyka ze strony koalicjanta tym razem zabolała.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto