Race i palenie flagi na meczu ROW Rybnik - Ruch Chorzów. 1:0 dla Rybnika

Piotr Chrobok
Skromne, jednobramkowe zwycięstwo po golu Kamila Spratka odniósł ROW Rybnik. Wygrana jest jednak dla rybniczan bardzo ważna, ich rywalem był bowiem Ruch Chorzów, a dodatkowo w ostatnim czasie podopieczni Rolanda Buchały mieli kłopoty z inkasowaniem trzech punktów.

Ku uciesze licznie zgromadzonych jak na mecz piłki nożnej w Rybniku, niesieni głośnym dopingiem piłkarze ROW-u pokonali w derbowym starciu Ruch Chorzów 1:0. Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli podopieczni Rolanda Buchały, którzy już pierwszą dobrą okazję zamienili na gola. W 13. minucie Kamil Spratek pokonał bramkarza rywali. Goście rzucili się do odrabiania strat. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znalazł się Wojciech Kędziora, jednak za pierwszym razem jego uderzenie było niecelne, a przy kolejnej próbie przytomnie interweniował Aleksander Łubik. W końcówce pierwsze połowy, rybniczanie mogli podwyższyć na 2:0, lecz główka Marka Krotofila minęła światło bramki.

Drugą połowę lepiej ponownie rozpoczął ROW. Na strzał znów zdecydował się Krotofil, strzelił jednak niecelnie. Bramce Ruchu poważnie zagroził również Robert Tkocz, który sprytnie próbował rozegrać rzut rożny i omal nie zaskoczył bramkarza. Dośrodkowanie pomocnika ROW-u wylądowało na poprzeczce. Końcówka meczu nie przyniosła dogodnych sytuacji dla jednych ani drugich, a co za tym idzie wynik nie uległ już zmianie.

Derbowe spotkanie ROW-u z Ruchem obserwowało na 3200 widzów. W trakcie meczu fani gospodarzy jak i gości głośno dopingowali swoich piłkarzy, nie szczędząc sobie przy tym „wzajemnych” uprzejmości. Przed stadionem podobnie jak było to przy okazji meczu z Widzewem zgromadziły się ogromne siły policji.

Dzięki wygranej nad Ruchem, piłkarze ROW-u awansowali na 11. miejsce w tabeli, odskakując goniącym ich rywalom ze strefy spadkowej. W następnej kolejce zielono-czarni udają się na wyjazd do Bełchatowa, gdzie podejmie ich miejscowy GKS.

ROW Rybnik – Ruch Chorzów 1:0 (1:0)