Puchar Polski nie dla ROW-u. Zielono-czarni odpadli w Elblągu

Piotr ChrobokZaktualizowano
Piłkarze ROW-u Rybnik pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski już po rundzie wstępnej. arc.
Wyjątkowo krótko trwała w tym sezonie przygoda piłkarzy ROW-u Rybnik z Pucharem Polski. Podopieczni Jacka Trzeciaka przegrywając wczoraj w Elblągu z miejscową Olimpią 1:2, pożegnali się z rozgrywkami.

Nie nacieszyli się zbyt długo rozgrywkami Pucharu Polski podopieczni Jacka Trzeciaka. Już na etapie rundy wstępnej zakończyli swój udział w Pucharze Polski piłkarze ROW-u Rybnik. W rozegranym wczoraj (6.08) meczu w Elblągu z miejscową Olimpią, rybniczanie ulegli rywalom 1:2.

Mecz rozstrzygnął się w końcowych piętnastu minutach. Olimpię na prowadzenie wyprowadził były piłkarz ROW-u, Przemysław Brychlik w 76. minucie. Dwie minuty później, za sprawą Dawida Plizgi zielono-czarnym udało się wyrównać, jednak sytuacja podopiecznych Jacka Trzeciaka skomplikowała się w 84. minucie, kiedy czerwoną kartką ukarany został Piotr Pacholski. Obrońca ROW-u dopuścił się faulu taktycznego, po którym Damian Szuprytowski doskonale przymierzył i nie dał szans Łubikowi, zapewniając tym samym Olimpii zwycięstwo i awans do I rundy PP.

Dziś, (7.08) rozegrane zostaną kolejne mecze rundy wstępnej pucharu. O przepustkę do kolejnego etapu rozgrywek powalczą Skra Częstochowa, która rywalizować będzie z Ruchem Chorzów i Gryf Wejherowo, który zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg.

Olimpia Elbląg 2-1 ROW 1964 Rybnik
Przemysław Brychlik 76, Damian Szuprytowski 86 - Dawid Plizga 78

Olimpia: 12. Paweł Rutkowski - 16. Tomasz Sedlewski, 13. Michał Kuczałek, 5. Kamil Wenger, 25. Eryk Filipczyk - 56. Cezary Demianiuk (46, 11. Michał Miller), 22. Klaudiusz Krasa (72, 2. Tomasz Lewandowski), 6. Bruno Żołądź, 10. Oskar Ryk (74, 18. Michał Balewski), 7. Damian Szuprytowski - 9. Przemysław Brychlik.

ROW 1964: 22. Aleksander Łubik - 10. Bartosz Kunat, 5. Piotr Pacholski, 7. Marek Krotofil (46, 3. Szymon Jary), 4. Przemysław Szkatuła - 21. Bartłomiej Polok, 9. Dawid Niedźwiedzki (46, 2. Jan Janik), 20. Dawid Plizga, 13. Kamil Spratek, 17. Radosław Dzierbicki - 6. Jakub Kuczera (46, 8. Marcin Wodecki).

żółte kartki: Krasa, Kuczałek - Janik.
czerwona kartka: Piotr Pacholski (84. minuta, ROW 1964, za faul taktyczny).

sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Materiał oryginalny: Puchar Polski nie dla ROW-u. Zielono-czarni odpadli w Elblągu - Rybnik Nasze Miasto