Przełamanie ROW-u Rybnik. Zielono-czarni zwyciężyli w Starowicach Dolnych

Piotr Chrobok
Zwycięstwem w Starowicach Dolnych ROW przerwał trwająca od ponad miesiąca serię bez zwycięstwa. Piotr Chrobok
Jest przełamanie! Piłkarze ROW-u Rybnik przerwali fatalną serię pięciu kolejnych spotkań bez wygranej. W ponownym debiucie Rolanda Buchały w roli trenera, zielono-czarni pokonali ligowego outsidera LZS Starowice Dolne 2:0.

Koniec fatalnej serii zielono-czarnych. W meczu, w którym zwycięstwo było obowiązkiem (ROW podejmował czerwoną latarnię ligi, która w tym sezonie jeszcze nie zdobyła trzech punktów) rybniccy piłkarze wygrali 2:0. Bramki dla zielono-czarnych zdobyli Paweł Mandrysz i Marcin Wodecki.

ROW przystępował do sobotniego meczu z lekką dozą niepewności. Z jednej strony wszyscy oczekiwali wygranej, z drugiej okres ponad miesiąca bez zdobycia choćby punktu zdecydowanie podłamał morale w drużynie. Jak się później okazało obawy, choć niebezpodstawne, nie znalazły odzwierciedlenia na boisku. Zarówno pierwsza jak i druga połowa padły łupem rybniczan. W pierwszej części gry zielono-czarnych na prowadzenie wyprowadził ten, który dotychczas przegrywał dogodne pojedynki z bramkarzami rywali – Paweł Mandrysz. W drugiej połowie przez długi czas utrzymywała się jednobramkowa przewaga ROW-u. Zwycięstwo podopiecznym Rolanda Buchały na niespełna dziesięć minut przed końcem zapewnił Marcin Wodecki. Wygrana przerwała fatalną serię rybniczan bez zwycięstwa. Zainkasowane trzy oczka są też pierwszym kompletem punktów zdobytym przez ROW na poziomie III ligi. Poprzednia wygrana miała miejsce jeszcze jeden szczebel rozgrywkowy wyżej.

Postawę rybniczan na boisku docenił trener Roland Buchała. Nowy-stary szkoleniowiec ROW-u zwrócił także uwagę na fakt procentującej pracy na treningach.

Mieliśmy na to spotkanie szczegółowy plan i jak się okazało po 90 minucie zrealizowany idealnie przez moich zawodników. Skoncentrowawszy się w tym tygodniu na trzech elementach, a z dwóch z nich strzeliliśmy bramki. Bardzo się cieszymy z trzech punktów, bo są dla nas bardzo cenne i dają pozytywnego kopa przed następnymi spotkaniami – mówił w rozmowie z klubowymi mediami Buchała.

Sobotnie zwycięstwo minimalnie poprawiło sytuację ROW-u w tabeli. Rybniczanie przesunęli się z 15. na 14. lokatę. Od strefy spadkowej nadal dzielą ich jednak tylko trzy punkty. W kolejnym meczu zielono-czarni podejmową u siebie drużynę Pniówka Pawłowice Śląskie. Początek tego spotkania już w najbliższą sobotę (2.11) o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Rybniku.

LZS Starowice Dolne – ROW Rybnik 0:2 (0:1)

Bramki: Mandrysz 45', Wodecki 82'

Składy:
LZS: Majchrowski – Pietrakowski, Sacha, Sikorski, Rakowski – Kumor, Nowacki, Bonar (71′ Gordzielik), Nowosielski (83′ Stencel), Szydziak (64′ Poważny) – Horański (78′ Pawlus).

ROW: Paszek – Krotofil, Pacholski, Szkatuła, Mandrysz (88′ Kuzior), Baranskyi (59′ Dzierbicki), Polok, Jary, Warmiński (72′ Kunat), Wodecki, Piejak (59′ Plizga).