Przegląd tygodnia z 20.11.2022 w Rybniku. Najważniejsze wydarzenia od 13.11 do 19.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Rybnika nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Rybnika nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rybnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.11 a 19.11.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Rybnik: miłośnicy kultury japońskiej zjechali się do Tygla. Trwa Tsuru Japan Festival. Są warsztaty, prelekcje i tradycyjny japoński cosplay”?

Przegląd tygodnia: Rybnik, 20.11.2022. 13.11 - 19.11.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Rybnik: miłośnicy kultury japońskiej zjechali się do Tygla. Trwa Tsuru Japan Festival. Są warsztaty, prelekcje i tradycyjny japoński cosplay

Pasjonaci kultury kraju kwitnącej wiśni - Japonii mają swoje święto w Rybniku. W Zespole Szkół Technicznych trwa dwudniowy Tsuru Japan Festival. Jak informują organizatorzy, uczestnicy japońskiego festiwalu mogą wziąć udział w panelach, prelekcjach, czy warsztatach. Są też pokazy sztuk walki, koncerty oraz tradycyjny japoński cosplay.

📢 Ryjek 2022 w Rybniku. Kabarety rozpoczęły rywalizację o złote koryta. Publiczność uśmiała się do łez

Za nami drugi dzień Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 2022, czyli popularnego Ryjka. W Klubie Energetyka zmierzyły się ze sobą niecodzienne projekty kabaretowe, które rywalizowały w pierwszej części konkursu głównego. Premierowe skecze rozbawiły publiczność do łez, która już nie może doczekać się sobotniego wieczoru, gdy odbędzie się druga część rywalizacji o złote koryta. Zobaczcie zdjęcia z piątkowego Ryjka!

📢 Będą podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Rybniku i jednostek miejskich. O ile w przyszłym roku wzrosną im pensje?

Będą podwyżki dla pracowników jednostek miejskich i rybnickiego Urzędu Miasta w przyszłym roku. Na ten cel w budżecie na rok 2023 zabezpieczono ok 20 mln zł. Podwyżki mają być dwie - w styczniu i w lipcu.

Tygodniowa prasówka 20.11.2022: 13.11-19.11.2022 Rybnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rybniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ryjek 2022 trwa, a o tym, że Rybnik to miasto kabaretów, ma przypominać różowa świnka stojąca przy Teatrze

Wielka, różowa, metrowa świnka - symbol Rybnickiej Jesieni Kabaretowej - stanęła przy schodach prowadzących do Teatru Ziemi Rybnickiej. - Myślę, że w tym mieście słowo świnia nie kojarzy się już tak jednoznacznie - śmiał się Wojciech Kowalczyk z Kabaretu Czesuaf, który wraz z Agnieszką Litwin z Kabaretu Jurki oraz Eweliną Wojtak z Kabaretu Zdolni i Skromni, odsłonili figurkę świnki, która od teraz mieszkańcom i przyjezdnym, przypominać ma o tym, że Rybnik to miasto Ryjka.

📢 Ryjek 2022 rozpoczęty! Pierwszy konkurs już za nami - zobacz FOTO. Był też Richtig Śląski Wieczór z Joanną Bartel i Kabaretem Młodych Panów

Wystartował Ryjek, czyli Rybnicka Jesień Kabaretowa, jedna z największych i najpopularniejszych imprez kabaretowych w kraju. Na dzień dobry organizatorzy zaserwowali nam Ryjkowy Konkurs na Boczku i Richtig Śląski Wieczór.

📢 Impreza dla pełnoletnich w Rybniku - zobacz ZDJĘCIA. Single bawili się w klubie Face 2 Face

WEEKEND. Kilka dni temu w rybnickim klubie zorganizowano imprezę, która była tylko dla pełnoletnich. Obowiązywały specjalne naklejki dla uczestników! Co oznaczały?

📢 Zobacz jak śmieją się z Rybnika! Jest zabawnie? Zobacz te MEMY. Internauci bywają bezlitośni!

Zobacz jak śmieją się z Rybnika! Nie jest odkryciem, że miasta są bardzo częstym motywem zabawnych grafik. Zanurkowaliśmy do najgłębszych czeluści internetu, i zebraliśmy dla was MEMY dotyczące naszego miasta. Jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Co internautów śmieszy w Rybniku? Tematem przewodnim wydaje się być smog... Zobacz to!

📢 Akcja zima w Rybniku. W magazynach 1400 ton soli i 700 ton piasku. Pługi uzbrojone, teraz czekamy na pierwszy śnieg

Nie wystarczy ciepły szalik, rękawiczki, węgiel w piwnicy i dobre chęci, by w miarę łagodnie przejść przez tegoroczną zimę. Potrzeba nam jeszcze 1 400 ton soli, 700 ton płukanego piasku, dobrych kierowców i kilkanaście pługów oraz piaskarek. Jak miasto Rybnik przygotowane jest do Akcji Zima? Sprawdzamy!

📢 Tłumy w pociągach Kolei Śląskich do Katowic. Ludzie podróżują stłoczeni niczym szprotki w puszkach. Kiedy to się zmieni?

Kiedy wreszcie na tej linii zaczną jeździć pociągi adekwatne do liczby pasażerów? - To pytanie zadają sobie i nam pasażerowie pociągów Kolei Śląskich, dojeżdżający do stolicy województwa z Rybnika, Czerwionki, Orzesza i Mikołowa. Jako dowód wskazujący na przeładowanie pociągów wysyłają zdjęcia. A na nich? Tłum ludzi stojących w przejściach, kłębiących się przy drzwiach. I tak każdego dnia rano…

📢 Pikieta pod kopalnią Jankowice w Rybniku. Kilkanaście osób wyrażało swój sprzeciw wobec zamykania kopalń i likwidacji złóż węgla

Grupa kilkunastu osób, sprzeciwiających się likwidacji polskiego górnictwa wzięła udział w pikiecie pod rybnicką kopalnią KWK Jankowice. Jej uczestnicy skrytykowali zapisy umowy społecznej. Oberwało się także tym, którzy ją podpisali.

📢 Budżet Rybnika na 2023 rok: Będą oszczędności, mniej inwestycji, okrojone Dni Rybnika. Ale projektują nową halę, budują drogę regionalną

W roku 2023 nie będzie imprez z cyklu "Dni Rybnika", "Rybnickie Boże Narodzenie i Kolędowanie" czy koncertów z okazji Majówki. Jeśli coś się wydarzy, to bez "fajerwerków" i "gwiazd". Będą też oszczędności na energetyce, podwyżki cen wynajmu boisk MoSiR-u czy podwyżka kosztów najmu mieszkań o 0,50 groszy na każdym metrze kwadratowym. Tak w kilku słowach opisać można budżet miasta Rybnika na rok 2023. - To jest dobry budżet na trudne czasy - przekonuje Piotr Kuczera, prezydent miasta Rybnika.

📢 Wybuch w KWK Pniówek. Chcą wrócić po zaginionych górników. JSW planuje likwidację pola pożarowego

Wybuch w KWK Pniówek. JSW przygotowuje plany likwidacji pola pożarowego i zawężenia wielkości otamowanego rejonu kopalni, gdzie niespełna siedem miesięcy temu wybuchy metanu zabiły 16 górników i ratowników górniczych. Ciała siedmiu ofiar wciąż są za tamami, które odcięły rejon katastrofy.

📢 Wypadek w Rybniku. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił kobietę. Ranna 33-latka trafiła do szpitala

Potrącenie pieszej na oznakowanym przejściu na ulicy Prostej w Rybniku. Poszkodowana 33-latka trafiła do szpitala z obrażeniami.

📢 Rakieta spadła na Polskę. Wybuch w Przewodowie – relacja

We wtorek 15 listopada w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim doszło do wybuchu w suszarni. Mamy już potwierdzone informacje, że wskutek wybuchu dwie osoby nie żyją. - Absolutnie nic nie wskazuje, że zdarzenie w Przewodowie był to intencjonalny atak na Polskę; najprawdopodobniej był to nieszczęśliwy wypadek; nie mamy żadnych dowodów, że rakieta została wystrzelona przez Rosję, jest wysokie prawdopodobieństwo, że była to rakieta ukraińskiej obrony - powiedział prezydent Andrzej Duda.

📢 Kierowcy uważajcie! Na Raciborskiej wymieniają nawierzchnię, mogą być utrudnienia

Uwaga kierowcy! Ze względu na łatanie dziur i równanie nierówności, możecie się natknąć na utrudnienia na ulicy Raciborskiej.

📢 W Czerwionce-Leszczynach powstanie nowe osiedle. Na 7-hektarowej działce zbudują kilkaset mieszkań

W Czerwionce powstanie kilkaset nowych mieszkań w ramach inicjatywy o nazwie SIM Południe. Gmina, wspólnie z kilkoma innymi śląskimi gminami - miedzy innymi Kuźnia Raciborską, Jastrzębiem, Bielskiem, chce budować w ramach jednej spółki nowe osiedle. To ma być budowane za istniejącym dziś osiedlem Jana Pawła II. W urzędzie trwają już intensywne przymiarki do tej wielkiej inwestycji.

📢 Rybnik i Żory zmienią swoje granice administracyjne. Chodzi między innymi o tereny przy stawie Papierok

Wszystko wskazuje na to, że niebawem zmienią się granice administracyjne Rybnika i Żor. Chodzi o tereny położone w rejonie ulicy Lotniskowej, Stawu Papierok i Ronda Rybnickiego. Choć nieznacznie, to pod względem powierzchni zyska na tym Rybnik. Urzędnikom obu miejscowości zależy jednak na uregulowaniu tej sprawy.

📢 Wypadek w Czerwionce: Kierująca renault potrąciła 59-letnią kobietę. Poszkodowana z urazem nogi trafiła do szpitala

Na ulicy Furgoła w Czerwionce-Leszczynach doszło dziś rano do potrącenie rowerzystki. Policja pracuje jeszcze na miejscu, póki co wiadomo, że poszkodowana z urazem nogi została przewieziona do szpitala.

📢 Rybnik jako jedyne śląskie miasto pojawił się na Świątecznej Trasie Ciężarówki Coca-Coli. Kultowe auto znów zagości w mieście

Po raz kolejny Rybnik znalazł się na mapie przejazdu Świątecznej Trasy Ciężarówki Coca-Coli. Kultowa ciężarówka po czterech latach przerwy ponownie pojawi się w mieście. Zawita do niego już po raz trzeci. Czy podobnie, jak wcześniej jej przyjazd znów przyciągnie tłumy?

📢 Rybnik: Jest umowa na budowę kolejnego osiedla TBS. Przy ulicy Sztolniowej powstanie 80 mieszkań

Jest umowa na budowę kolejnych bloków w zasobach Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Rybniku. Kolejna inwestycja YBS-u realizowana będzie w rybnickiej dzielnicy Boguszowice Stare, przy ulicy Sztolniowej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nocna bitwa nad Dnieprem. Batalion Terror stoczył bój z Rosjanami

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie