MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Rybniku w roku szkolnym 2024/2025. Dane kontaktowe, adresy

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Lista przedszkoli w Rybniku. Gdzie zapisać dziecko?
Lista przedszkoli w Rybniku. Gdzie zapisać dziecko? SerrNovik
Warto zadbać o rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Rybniku. Przejrzyj dane adresowe placówek znajdujących się w naszym katalogu. Dowiedz się także, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę, a także jak istotne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Wiek, w jakim można zapisać dziecko do przedszkola

Do przedszkola może iść dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest, że ma ukończone zaledwie 2,5 roku, zdecydować o tym może sama placówka.

Kiedy zaczynają się rekrutacje w przedszkolach w Rybniku?

Rekrutacje do przedszkoli zaczynają się zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Jest to zależne od konkretnej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola posiadają różne zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, te drugie zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą wyglądać inaczej.

Gdzie możesz znaleźć informacje o rekrutacji?

Niepubliczne przedszkola w Rybniku działają zgodnie z przepisami, które określono w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola już wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz znaleźć na stronie internetowej lub w samej placówce.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy lub w starej formie, czyli samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Rybniku uzyskasz na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Rybniku?

Nauka w przedszkolu pozostaje niezwykle ważna w sferze rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Poza tym, dziecko będąc w przedszkolu uczy się funkcjonowania w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności z zakresu motoryki. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, ubierać się, jeść, grać w piłkę, bawić się. Zabawa w większym gronie pomaga w przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się z innymi dziećmi zabawkami, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Rybniku

Poniżej znajdują się wizytówki przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Rybniku

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto