Prasówka 28.05.2023 z całego tygodnia w Rybniku. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rybnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Rybnika czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Rybnika, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.05 a 27.05.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zabytkowe rowery, pokaz mody z lat 20-tych XX wieku. W Rybniku przenieśli się w przeszłość i przygotowali imprezę "Jak za dawnej Polski"”?

Przegląd tygodnia: Rybnik, 28.05.2023. 21.05 - 27.05.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zabytkowe rowery, pokaz mody z lat 20-tych XX wieku. W Rybniku przenieśli się w przeszłość i przygotowali imprezę "Jak za dawnej Polski"

Był kataryniarz, zabytkowe rowery z epoki, był pokaz mody rodem z lat 20-tych i 30-tych XX wieku! W Rybniku, na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu, odbyła się impreza pod hasłem "Jak za starej Polski...". To była niezwykła podróż w przeszłość!

📢 Pomaganie jest fajne! Charytatywny festyn dla Samuelka w Rybniku-Gotartowicach! Ludzi mnóstwo, świetna zabawa

Były dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, wstępy lokalnych zespołów i pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z OSP Gotartowice. I to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowali organizatorzy charytatywnego festynu w Rybniku-Gotartowicach z którego dochód ma zostać przekazany na leczenie 3-letniego Samuelka, mieszkańca tej dzielnicy miasta, który choruje na nowotwór.

📢 Spartakiada górników KWK Jankowice z Rybnika. 13 górniczych zespołów rywalizowało o Puchar Dyrektora Kopalni. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Zespół górników z przewozu okazała się najlepsza w tegorocznej górniczej spartakiadzie rybnickiej KWK Jankowice. Po zaciętej rywalizacji, która odbyła się na boisku w Rybniku-Boguszowicach, sięgnął on po Puchar Dyrektora Kopalni, pozostawiając w tyle pozostałych 12 drużyn biorących udział w zawodach. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 28.05.2023: 21.05-27.05.2023 Rybnik: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Rybniku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kamery Google znów w Rybniku! Kogo już przyłapały? Robą zdjęcia do aktualizacji Street View 2023

Kamery Google znów w Rybniku! W roku 2023 charakterystyczny pojazd znów będzie jeździł po naszym mieście - w terminie do listopada. Zrobi zdjęcia do najnowszej aktualizacji Street View. Których rybniczan "przyłapał" do tej pory? Zobaczcie, czy i Was sfotografowano. Sprawdźcie galerię.

📢 Samuelek skończył niedawno trzy latka. Przyjdź na festyn w Gotartowicach i podaruj mu grosik

Pamiętacie Samuelka, małego wojownika, który w odległej Barcelonie walczy o powrót do zdrowia? Jutro specjalnie dla niego w jego rodzinnej dzielnicy, w Gotartowicach odbędzie się charytatywny festyn. Samuelek niedawno miał urodziny. Uznajmy, że ten festyn, to jego urodzinowa imprezka i warto na nią przyjść a do puszek wrzucić "grosik" na mały prezent dla Samuelka.

📢 Dwie osoby ranne w zderzeniu osobówki i dostawczego auta w Stanowicach. Straty oszacowano na 60 tysięcy złotych

Dwie osoby zostały ranne w wyniku dzisiejszego wypadku, do którego doszło na ulicy Zwycięstwa w Stanowicach (gmina Czerwionka-Leszczyny).

📢 Dni Integracji w Rybniku. Szóste spotkanie różnych środowisk. Był pokaz talentów, jest piknik rodzinny i Michał Wiśniewski

Już po raz szósty w Rybniku zorganizowano Dni Integracji. Na terenie kampusu spotkali się przedstawiciele różnych środowisk -
szkół specjalnych, przedszkoli integracyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, by wspólnie bawić się, wymieniać doświadczenia. Gromki okrzyki, śmiech słychać dziś w każdym zakątku rybnickiego kampusu.

📢 Skandal w Jastrzębiu - to fałszywy adwokat! Podrobił dyplom i przystąpił do egzaminu adwokackiego. Przez kilka lat prowadził sprawy

Skandal w Jastrzębiu! Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi sprawę przeciwko 50-letniemu jastrzębianinowi, którego podejrzewa się nielegalną karierę adwokacką. Mężczyzna miał zdać egzamin adwokacki na podstawie sfałszowanego dyplomu szkoły wyższej. Przez trzy lata reprezentował swoich klientów przed sądami, organami ścigania!

📢 Dzień Strażaka 2023 w Rybniku - zobacz ZDJĘCIA. Awanse na wyższe stopnie, wyróżnienia dla najlepszych oraz prezentacja nowych wozów bojowych

Rybnik: Dzień Strażaka 2023. Kilkanaście awansów na wyższe stopnie, nagrody państwowe przyznawane zarówno przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i wreszcie prezentacja najnowszych wozów bojowych - tak wyglądały uroczyste obchody Dnia Strażaka w Rybniku, które wzorem roku ubiegłego zorganizowane zostały na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu.

📢 Będzie przemarsz przez miasto, konkurs talentów, festyn na kampusie. Przed nami VI Dni Integracji w Rybniku

Przed nami moc atrakcji w ramach VI Dni Integracji w Rybniku. Festyn z tej okazji odbędzie się w piątek na terenie kampusu przy ulicy Rudzkiej. W tym roku festyn odbywa się pod patronem portalu rybnik.naszemiasto.pl.

📢 Oskarżony chciał zabić. Trafiło na policjanta, który być może uratował życie innym... Prokuratura zażądała dożywocia dla zabójcy policjanta

O najwyższy możliwy wymiar kary – dożywocie – wobec Rafała Ś., oskarżonego o zabójstwo policjanta oraz usiłowanie zabójstwa dwóch innych mundurowych zawnioskowała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. W Sądzie Okręgowym w Rybniku odbyła się dziś (czwartek, 25 maja) ostatnia rozprawa w tej sprawie. Wygłoszono mowy końcowe, wyrok ma zapaść 7 czerwca.

📢 Nowość w raciborskim Arboretum - dzieci będą ZACHWYCONE! Pojawią się tam GIGANTYCZNE eksponaty

Dzieci będą zachwycone! Raciborskie Arboretum Bramy Morawskiej już wkrótce wzbogaci się o niezwykłe eksponaty, które w skali makro pozwolą zwiększyć wiedzę odwiedzających to miejsce o mieszkańcach lasu. W niezwykłym ogrodzie pojawią się owady, pajęczaki oraz grzyby wielkości człowieka, wprowadzając klimat niczym z fantastycznych opowieści!

📢 Górnicze osiedle familoków w Chwałowicach lata świetności ma już za sobą, ale klimat dawnych lat da się jeszcze wyczuć

Kiedyś tętniło tu życie. Panie gawędziły przed domami, dzieciaki brały w piłkę na klepisku. Choć czasy się zmieniły, to miejsce wciąż wielu zachwyca, ma niezwykły klimat. Spójrzcie na zabytkowe osiedle familoków w Chwałowicach naszymi oczami...

📢 Drugie miejsce młodych żużlowców ROW-u Rybnik w kolejnej rundzie DMPJ. Zawody rozegrano na torze w Rybniku

W chłodne, środowe popołudnie na torze przy Gliwickiej 72 rozegrane zostały zawody w ramach drugiej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na drugim stopniu podium stanęli miejscowi zawodnicy.

📢 Najlepsze MEMY o egzaminie ósmoklasisty. Zobacz to... i zapomnij o stresie. Każdy egzamin ma swój koniec, który można świętować!

Najlepsze MEMY o egzaminie ósmoklasisty. Jeśli komuś się wydaje, że ten egzamin to najbardziej stresująca rzecz w życiu, zapomniał o maturze! Potem jeszcze egzamin na prawo jazdy, sesje na studiach co semestr, rozmowy kwalifikacyjne... Ale zamiast się zamartwiać, lepiej dać mózgowi odpocząć! Łapcie porcję memów o testach i egzaminach - każdy uczeń zna ten ból!

📢 W Rybniku w ramach oszczędności zamkną w czasie wakacji baseny kryte. A Rudę uruchomią o blisko miesiąc później niż w latach minionych

W Rybniku w ramach szukania oszczędności na czas wakacji zamknięte zostaną dwie kryte pływalnie, a kąpielisko Ruda, największy w mieście otwarty basen, uruchomiony zostanie dopiero pod koniec czerwca, a nie jak zawsze 1 czerwca.

📢 W Rybniku żegnają betonozę. W ścisłym centrum sadzą kolejne drzewa. Teraz okazała lipa stanęła przed Świerklańcem

W Rybniku, na deptaku, w sąsiedztwie odbudowanej kamienicy Świerklaniec, służby miejskie zasadziły okazałe drzewo. To 6-metrowa lipa europejska. To kolejny etap walki z betonozą w centrum miasta, bo wcześniej drzewa sadzono już i na rynku i na Placu Wolności.

📢 Egzamin ósmoklasisty 2023 - ZDJĘCIA z Rybnika. W SP 12 młodzież nie ukrywała lekkiego stresu. Ale damy radę - powtarzali!

RYBNIK. O godzinie 9 zasiedli w swoich szkołach w salach lekcyjnych. Byli odświętnie ubrani, uśmiechali się, ale nie ukrywali stresu. Co się dziwić! W końcu to ich pierwszy, tak ważny egzamin w życiu. Dziś we wszystkich szkołach podstawowych w regionie rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. W Rybniku szkołę podstawową kończy w tym roku 1954 ósmoklasistów.

📢 Wypadek w Bogunicach. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala

Jedna osoba została ranna w wyniku zderzenia trzech samochodów w Bogunicach.

📢 Oznaczenia grobów powstańców śląskich w Zwonowicach. W uroczystości wzięły udział rodziny śp. Oskara Bochenka i Ludwika Francusa ZDJĘCIA

Wielka uroczystość patriotyczna w Zwonowicach (gmina Lyski). We wtorek (23 maja), na cmentarzu parafialnym odbyło się oznaczenie grobów powstańców śląskich śp. Oskara Bochenka i Ludwika Francusa znakiem pamięci „Tobie Polsko”. Dokonał tego Jan Kwaśniewicz z Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział Katowice. W uroczystości uczestniczyły rodziny zmarłych powstańców, a ich przedstawiciele wypowiedzieli się o swoich bohaterskich przodkach.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie