Porażka w Spodku

Marcin Kasprzyk
marcin kasprzyk
W pierwszym wyjazdowym meczu II ligi MKKS Rybnik przegrał z Mickiewiczem Katowice 67:81. Pojedynek odbywał się w hali katowickiego Spodka, gdzie gra się dość trudno.

W pierwszym wyjazdowym meczu II ligi MKKS Rybnik przegrał z Mickiewiczem Katowice 67:81. Pojedynek odbywał się w hali katowickiego Spodka, gdzie gra się dość trudno. Pierwsze punkty dla Rybnika, podobnie jak tydzień wcześniej, zdobył Mirosław Frankowski. Niestety, później do głosu doszli gospodarze, którzy zdobyli niewielką przewagę i wygrali pierwszą kwartę 20:17. W kolejnym starciu zobaczyliśmy dość wyrównaną walkę obu drużyn. Rybniczanie po celnych strzałach za 3 punkty wyszli nawet na prowadzenie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 39:35 dla MKKS-u.

Przewaga stopniała

W trzeciej kwarcie przewaga naszej ekipy zmalała zaledwie do dwóch punktów. MKKS prowadził 56:54. W ostatniej potyczce z powodu kontuzji Marcina Marczyka gra rybnickiego zespołu przestała się kleić, co wykorzystali gospodarze doprowadzając do sporej przewagi i zwycięstwa. Najwięcej punktów dla MKKS-u zdobyli Mariusz Tomaszewski (13) i Mirosław Frankowski (11).

Rywale z Lublina

W sobotę (9 października) znów zobaczymy koszykarzy MKKS-u na parkiecie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Drużyna będzie podejmowała AZS Lublin.

Dziewczętom wiedzie się gorzej

W koszykarskiej drugiej lidze znacznie gorzej wiedzie się dziewczętom z RMKS-u Rybnik. Drużyna w ciągu ośmiu dni rozegrała cztery spotkania, ale niestety wszystkie zakończyły się porażkami. W inauguracyjnym pojedynku RMKS przegrał z Graczem Starachowice 61:72. Dzień później w Bytomiu rybniczanki uległy bardziej doświadczonym zawodniczkom miejscowego MOSM-u. października RMKS zmierzył się z MLKS-em Rzeszów. Choć nasza drużyna spisywała się znacznie lepiej niż w poprzednich meczach, przegrała 64:93. W ostatnim spotkaniu w Gorlicach dziewczęta z miejscowego GTK pokonały RMKS wynikiem 97:54. Kolejne spotkanie z udziałem drugoligowych koszykarek obejrzymy w sobotę, 9 października, w boguszowickiej hali MOSiR-u. Początek o 16.30. Wstęp jest wolny.