Porażka ROW-u Rybnik w Gdańsku z kontrowersją w tle

AREK
Rybniczanie przegrali w Gdańsku. Kibice zapamiętają ten mecz z kuriozalnej sytuacji Arkadiusz Biernat
KS ROW Rybnik przegrał na wyjeździe z drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk w Nice 1. Lidze Żużlowej 40:50. Rybniccy kibice zapamiętają ten mecz z powodu kontrowersji do jakiej doszło w czwartym wyścigu dnia.

KS ROW Rybnik przegrał na wyjeździe z drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk 40:50. Taki sam wynik padł na rybnickim owalu. To oznacza, że żadna z ekip nie zdobyła bonusu.

Postawa zawodników na torze to jedno. Kibice z Rybnika zapamiętają ten mecz ze względu na sytuację w czwartym wyścigu dnia. Sędzia dwukrotnie przerwał bieg. W pierwszej próbie stwierdził, że Lars Skupień wstrzelił się w start. Ukarał go ostrzeżeniem i zarządził powtórkę w pełnym składzie.

Ale ją także przerwał kiedy rybniczanie jechali na pierwszych dwóch miejscach. Tutaj również miał się dopatrzeć nierównego startu w wykonaniu rybnickiego żużlowca. Jednak po obejrzeniu zapisu wideo zarządził powtórkę w pełnym składzie.

Jednak na nią nie zdążył Lars Skupień i został wykluczony. Ostatecznie osamotniony Kacper Woryna zdołał zdobyć dwa punkty.

Później za sprawą złożonego protestu rybniczan okazało się, że zegar w parku maszyn odliczał co innego, a ten na murawie też co innego.

- Być może w Gdańsku rzeczywiście czas płynie inaczej. Marek Kasperek kręci zegar dwóch minut. Jest 20 sekund. Lars wyjeżdża, a sędzie go wyklucza. Kierownik drużyny Dymek referuje to komisarzowi, ale bieg poszedł, nie możemy nic zrobić. Zastanawiam się, co się może jeszcze zepsuć oprócz pogody - mówił na antenie Polsat Sport Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik. Protest nic nie zmienił i rybniczanie przegrali ten bieg 2:4.

Jeszcze podczas transmisji za pomocą komentatorów kibice mogli poznać zdanie sędziego Artura Kuśmierza na ten temat. Przyznał on, że sędzia nie jest zainteresowany zegarem w parkingu, a dla niego wiążący jest ten znajdujący się na murawie.

Przypomnijmy, po trzecim biegu rybniczanie przegrywali 8:10. Gdyby powtórka nie została przerwana i goście wygraliby 5:1, to do kolejnego wyścigu wyjechaliby będąc na prowadzeniu. Po drugie, przy zaliczeniu pięciu punktów przywieźliby też do Rybnika bonus. To jednak już tylko gdybanie.