Porażka na wyjeździe

(q)
Koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali wyjazdowy pojedynek ze Startem Lublin 91:74 (22:17, 21:19, 19:18, 29:20). Z układu tabeli wynikało, że większe szanse w tym meczu będzie miała drużyna MKKS-u.

Koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali wyjazdowy pojedynek ze Startem Lublin 91:74 (22:17, 21:19, 19:18, 29:20). Z układu tabeli wynikało, że większe szanse w tym meczu będzie miała drużyna MKKS-u. Start plasuje się na dole tabeli i broni przed degradacją. Natomiast rybnicki beniaminek zajmuje bezpieczną pozycję w środku tabeli. Niestety, już na początku spotkania goście wywalczyli kilka punktów nadwyżki. Choć pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg Start skutecznie bronił przewagi. Gdy drużyny schodziły na przerwę Lublin prowadził 43:36. W trzeciej potyczce rybnicka drużyna zaczęła się kruszyć. Dwóch zawodników zeszło z parkietu za przewinienia osobiste. Po trzech starciach Start prowadził już 11 punktami.

W ostatniej kwarcie na parkiecie wyraźnie dominowali gospodarze. MKKS przegrał ostatnią kwartę 29:20. Najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny zdobył w tym meczu Mirosław Frankowski (29).