Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Politechnika Śląska w Rybniku z nowym kierunkiem

Alek, UM Rybnik
Aleksander Król
Od nowego roku akademickiego 2015/2016 Politechnika Śląska w Rybniku, otwiera nowy kierunek studiów - Zarządzanie i inżynieria produkcji (profil praktyczny). Zajęcia prowadzone będą w budynkach rybnickiego kampusu, przy ul. Rudzkiej.

Politechnika Śląska w Rybniku z nowym kierunkiem

Bliższych informacji udzielają Biura Obsługi Studentów pod numerami telefonów: 32 429 57 52, 32 429 57 45, 32 429 57 60. Rekrutacja na studia prowadzona jest na stronie https://rekrutacja.polsl.pl

Studia stacjonarne (SI):

  • czas trwania studiów – 4 lata/8 semestrów
  • uzyskany tytuł – inżynier
  • kryteria przyjęć:
  • dla absolwentów liceów ogólnokształcących, którzy zdawali „nową maturę” w 2015 r.: matematyka (poziom podstawowy) z egzaminu maturalnego jako przedmiot główny oraz przedmiot dodatkowy (poziom rozszerzony) do wyboru: matematyka, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka,
  • dla absolwentów liceów ogólnokształcących, którzy zdawali „nową maturę” w 2014 r. i w latach wcześniejszych oraz dla absolwentów techników w 2015 r. i w latach wcześniejszych: matematyka (poziom podstawowy) z egzaminu maturalnego jako przedmiot główny oraz przedmiot dodatkowy do wyboru: matematyka rozszerzona lub (poziom podstawowy bądź rozszerzony) fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka,
  • kandydatom, którzy zdawali stara maturę, oceny ze świadectwa dojrzałości z przedmiotów wymaganych przy rekrutacji zostaną przeliczone na punkty (patrz tabela na str. 65 Informatora dla kandydatów na studia w roku akademickim 2015/2016). Pod uwagę brana jest ocena z egzaminu dojrzałości pisemnego lub w razie jej braku ocena końcowa z przedmiotów i zajęć obowiązkowych.

Studia niestacjonarne – tryb zaoczny (NZI):
-

czas trwania studiów – 4 lata/8 semestrów

uzyskany tytuł – inżynier

kryteria przyjęć – zasady przyjęć jak na studia stacjonarne

KWALIFIKACJE ABSOLWENTA
Absolwenci po ukończeniu studiów posiadają kwalifikacje z zakresu logistycznego przygotowania produkcji oraz wykorzystania technik komputerowych do wspomagania prac inżynierskich, umiejętności określenia, zaprojektowania i wykonania odpowiednich usług, a także założenia własnego przedsiębiorstwa. Kompetencje zdobyte w trakcie trzymiesięcznej praktyki pozwalają na szybkie dostosowanie się do wymogów pracy w przedsiębiorstwie o dowolnej wielkości. W ramach specjalności „Inżynieria infrastruktury budowlanej i środowiskowej” absolwent posiada m. in. kwalifikacje w zakresie projektowania i wykonawstwa obiektów kubaturowych i inżynierskich, modernizacji i renowacji obiektów budowlanych, a także proekologicznego rozwiązywania zagadnień budowlanych.

W ramach specjalności „Inżynieria elektryczna” absolwent posiada m.in. kwalifikacje w zakresie projektowania, konstruowania i eksploatacji sieci, instalacji i stacji elektroenergetycznych, budowy i eksploatacji urządzeń technologicznych zasilanych energią elektryczną, projektowania, programowania i aplikacji mikroprocesorowych układów sterowania oraz racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej.

W ramach specjalności „Inżynieria energetyki komunalnej” absolwent posiada kwalifikacje w zakresie: prowadzenia doradztwa technicznego z zakresu energetyki dla urzędów miast i gmin, monitorowania i atestowania obiektów komunalnych oraz współpracujących z nimi urządzeń i instalacji ciepłowniczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych, nadzorowania robót związanych z wykonawstwem urządzeń energetycznych i instalacji komunalnych, nadzorowania, wykonania i kierowania eksploatacją urządzeń i instalacji związanych ze składowaniem i zagospodarowaniem odpadów.

W ramach specjalności „Inżynieria telekomunikacji” absolwent posiada kwalifikacje w zakresie programowania w języku Java, projektowania telekomunikacyjnych układów mikroprocesorowych, układów analogowych, cyfrowego przetwarzania sygnału, a także konfigurowania lokalnej sieci komputerowej, dbałości o bezpieczeństwo lokalnej sieci komputerowej i zaprojektowania budżetu mocy łącza radiowego.

Absolwenci wszystkich specjalności mogą podjąć studia II stopnia na odpowiednich dla wybranych specjalności wydziałach Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Źródło: CKI - Politechnika Śląska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto