Po szesnastej kolejce spotkań koszykarzy amatorów

MARCIN KASPRZYK
Drużyna raciborskiego Kamanu.  JÓZEF KANCELISTA
Drużyna raciborskiego Kamanu. JÓZEF KANCELISTA
Koszykarze amatorzy rozegrali szesnastą kolejkę spotkań. W pierwszym meczu po przeciwnych stronach parkietu stanęły dwie drużyny z Żor - MOSiR i Demo Squad.

Koszykarze amatorzy rozegrali szesnastą kolejkę spotkań. W pierwszym meczu po przeciwnych stronach parkietu stanęły dwie drużyny z Żor - MOSiR i Demo Squad. "Bratobójczy" pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zawodników MOSiR-u (92:73). W kolejnym spotkaniu AS Figlo STS spotkało się z raciborskim Kamanem. Raciborzanie stawiali opór zespołowi z Wodzisławia tylko do połowy drugiej kwarty. Koszykarze AS Figlo wygrali ten mecz wynikiem 109:87. Najwięcej punktów w pojedynku zdobył Daniel Atłachowicz z Kamanu (27).

W trzecim meczu Rojek Decor wysoko pokonał Bearing Rybnik. Bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie ekip Camden Town Rybnik i Aral Rybnik. Zespoły rywalizują o miejsce w grupie drużyn walczących o mistrzostwo ligi amatorskiej. Walka była więc bardzo zacięta i obfitowała w szybkie ataki oraz rzuty za trzy punkty. Pojedynek zakończył się dopiero po dogrywce. Ostatecznie Aral wygrał 124:119. W ostatnim meczu szesnastej kolejki lider tabeli Jawor Rybnik wygrał z drużyną K&K Rybnik Szkolna wynikiem 106:88. Spotkanie najlepszych zespołów ligi stało na bardzo wysokim poziomie. Po wyrównanej pierwszej kwarcie przewagę zaczęli zdobywać koszykarze Jaworu, którzy bardzo dobrze rozgrywali piłkę. Zespół dysponuje wyższym składem. W meczu z bardzo dobrej strony pokazał się najbardziej utytułowany rybnicki koszykarz Justyn Węglorz.

W tabeli rybnickiej amatorskiej ligi koszykówki wciąż prowadzi drużyna Jawor Rybnik, która ma na koncie 32 punkty. Drugie miejsce z 30 punktami zajmują koszykarze ekipy K&K Rybnik Szkolna, a trzecie wodzisławianie z AS Figlo STS. W tabeli najlepszych strzelców nadal niepodzielnie prowadzi Daniel Atłachowicz z Kamanu Racibórz.

Do zakończenia pierwszego etapu rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki. Odbędą się one 2 i 9 marca. Kolejny etap będzie prowadzony systemem play-off w dwóch grupach. W pierwszej znajdą się zespoły, które w rundzie zasadniczej zajęły miejsca od pierwszego do czwartego. W drugiej grupie będą walczyły drużyny od miejsca piątego do ósmego. Zespoły, które zajmą miejsce dziewiąte i dziesiąte, rozegrają tylko dwa mecze.