Pływacy RMKS Rybnik na Mistrzostwach Śląska zdobyli worek medali. W styczniu ruszą "Żabki"

MP
Z workiem medali wrócili zawodnicy sekcji pływackiej RMKS Rybnik z Mistrzostw Śląska 14-17 latków i Open w pływaniu, które odbyły się 13 i 14 listopada na pływalni "Olimpijczyk" w Gliwicach.

Kamil Kurzak (juniorzy 16 lat) tryumfował na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, srebrny medal zdobył na 200 metrów stylem grzbietowym, a brąz wywalczył na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Jeszcze lepiej spisał się Kacper Duda (juniorzy 15 lat), który nie miał sobie równych na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz na 100 metrów stylem zmiennym. Srebrne medale zdobył na dystansach 100 metrów stylem dowolnym, 200 metrów stylem dowolnym oraz na 50 metrów stylem motylkowym.

– Wyniki te świetnie rokują przed zbliżającymi się w grudniu mistrzostwami Polski – mówi Rafał Tymusz, kierownik i trener sekcji pływackiej RMKS-u.

Rybnicką sekcję pływacką, podczas tych zawodów, reprezentowali również Korneliusz Zapert, Jakub Szyniec, Bartosz Kańtoch, Dawid Ciołek i Mateusz Bober, którzy podczas swoich startów w większości poprawili rekordy życiowe.

Warto dodać, że sekcja pływacka RMKS Rybnik wraz ze szkołą pływania „Duda Sport” od stycznia przyszłego roku rozpoczyna pilotażowy projekt pod nazwą „Żabki”, adresowany do dzieci w wieku 5-8 lat, które będą chciały rozpocząć przygodę z pływaniem.

– Polegał on będzie na kontynuacji rozwoju nabytych podstawowych umiejętności pływackich, automatycznie po zakończeniu kursu w klubie sportowym, stając się zawodnikiem uprawiającym pływanie w jego sportowej odmianie. Projekt ten ma służyć rozwojowi pływania w naszym mieście poprzez zwiększenie liczby dzieci uprawiających ten wspaniały sport – zapowiada Rafał Tymusz, dodając że wszystkie szczegóły zostaną wkrótce opublikowane na stronach internetowych obu podmiotów.