Piłkarze klasy B zakończyli już rundę jesienną

Adrian Karpeta
Przy piłce Marcin Sosna, kapitan drużyny z Kokoszyc. Fot. ADRIAN KARPETA

W czasie minionego weekendu piłkarze klasy B zakończyli rozgrywki rundy jesiennej. Na boiskach obyło się bez większych niespodzianek. Lider tabeli, drużyna Naprzodu Kokoszyce, bardzo wysoko pokonał LKS Rój. Mecz na boisku w Żorach zakończył się wynikiem 1:7. Początek był jednak pechowy dla lidera.

Pechowy początek

- Na początku straciliśmy bramkę. Szybko jednak zdołaliśmy wyrównać. Do przerwy prowadziliśmy już 4:1 - opowiada Andrzej Wiśniowski, trener Naprzodu Kokoszyce.
Naprzód Kokoszyce utrzymał pierwszą pozycję. W sumie w czasie wszystkich spotkań rozegranych jesienią drużyna ta uzbierała 31 punktów. Stosunek bramek wynosi 35:14. Drużyna odniosła dziewięć zwycięstw, cztery mecze zakończyły się remisami. Kokoszycka ekipa ani razu nie przegrała.

Nie ma decyzji

Wciąż jeszcze nie ma decyzji w sprawie meczu Kokoszyc z Niewiadomiem. Przypomnijmy, spotkanie zostało przerwane w 88. minucie po tym jak jeden z zawodników z Kokoszyc został uderzony kamieniem przez kibica.
- Jeśli zostanie nam przyznany walkower, wówczas nasza sytuacja jeszcze się polepszy - mówi Andrzej Wiśniowski.
Trener Kokoszyc przyznaje, że ostatnie mecze nie należały do łatwych. Drużynę trapiły kontuzje zawodników. - Większość spotkań rozgrywamy w soboty. Część naszych zawodników pracuje w prywatnych firmach. Pracodawcy nie zawsze chcą dać im wolny dzień - mówi trener.
Naprzód Kokoszyce myśli o awansie do klasy A. - Musimy wzmocnić drużynę, chcemy dokoptować do składu dwóch lub trzech zawodników - mówi trener.

Pracują do grudnia

Szkoleniowiec mówi, że chce pracować ze swoimi zawodnikami aż do 15 grudnia. Potem da im wolne. Piłkarze wrócą na boisko w przyszłym roku. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w dniach 2-3 kwietnia. Naprzód Kokoszyce zmierzy się z LKS-em Szeroka, który obecnie zajmuje dziesiąte miejsce. Życzymy powodzenia.