PGG ROW pokonany w Gnieźnie. Rekiny przespały początek spotkania

Aleksander Król
Proste błędy na dystansie na początku spotkania w Gnieźnie zdecydowały o dzisiejszej porażce PGG ROW Rybnik w pojedynku z Car Gwarant Start Gniezno 40:50.

Rekiny przespały początek spotkania w Gnieźnie. Po biegu juniorskim PGG ROW mógł prowadzić 4 punktami (Chmiel i Giera jechali na 5:1), ale rybniczanie dali się objechać na dystansie.

Punkty na dystansie w pierwszym swoim biegu stracił nawet Kacper Woryna, który nie dowiózł trójki.

Słabo dziś w Gnieźnie prezentował się Łogaczow, którego zastępowali w ramach rezerwy inni zawodnicy.

W drugiej części spotkania rekiny były już bardziej skupione, ale ROW nie odrobił już strat do końca.

W 14 biegu ROW pojechał na 4:2. Szczepaniak wygrał start i dowiózł 3 punkty do mety. Sundstroem z ostatniego miejsca przedarł się na drugie ale ostatecznie zdobył punkt.

W ostatnim biegu rekiny walczyły, Kacper Woryna zmieniał ścieżki, ale ostatecznie wjechał na metę ostatni. Drugie miejsce zajął Batchelor.

Ostatecznie w Gnieźnie zakończył się rezultatem 40:50 dla Gniezna.

Dobrze wyglądał w dzisiejszym meczu Mateusz Szczepaniak, który zdobył 10 punktów. Troy Batchelor wyjeździł w Gnieźnie 13 oczek a Kacper Woryna 9 punktów.

- To nasz pierwszy mecz ligowy. Gniezno miało już nóż na gardle. Szkoda biegu juniorskiego. Postawa Linusa Sundstroema i Łogaczowa daje dużo do życzenia. Zawiedli, gdyby dorzucili parę punktów byłoby dobrze - mówił po meczu Piotr Żyto, trener PGG ROW Rybnik.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0