Ozłocone "rekiny"

(q)
Rybniccy żużlowcy Rafał Szombierski i Łukasz Romanek zdobyli złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski par klubowych. Turniej rozegrano w niedzielne popołudnie na torze w Pile.

Rybniccy żużlowcy Rafał Szombierski i Łukasz Romanek zdobyli złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski par klubowych. Turniej rozegrano w niedzielne popołudnie na torze w Pile. Startowało tam w sumie siedem drużyn. Rywalami rybniczan były m.in. ekstraligowe pary Włókniarza Częstochowa, Polonii Piła i ZKŻ-tu Zielona Góra. Młode "rekiny" pojawiły się na torze w drugim starcie. Ich rywalami była para z Zielonej Góry. Wyścig zakończył się remisem 3:3. Pierwszy na mecie zameldował się Rafał Szombierski, a Łukasz Romanek był czwarty. W piątym biegu rybniczanie pokonali 5:1 parę z Grudziądza. Wynikiem 4:2 dla RKM-u zakończył się wyścig z Włókniarzem Częstochowa. Rywalami Szombierskiego i Romanka byli Zbigniew Czerwiński i Adam Pietraszko. W trzynastym starcie "rekiny" zremisowały 3:3 z Januszem Kołodziejem i Marcinem Rempałą z Unii Tarnów. Był to jedyny wyścig turnieju, w którym Szombierski nie był na mecie pierwszy.

W siedemnastym starcie rybniczanie ponownie zremisowali 3:3. Tym razem ich rywalami byli Piotr Świderski i Marcin Nowaczyk (Kolejarz Rawicz). W swoim ostatnim wyścigu "rekiny" pokonały 5:1 żużlowców z Polonii Piła Roberta Miśkowiaka i Krystiana Klechę.

Rafał Szombierski zdobył w mistrzostwach aż 17 punktów, Łukasz Romanek 6. Rezerwowym RKM-u był Konrad Ryszka. Rybniczanie zajęli pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasowali się żużlowcy Włókniarza Częstochowa, a na trzeciej gospodarze, duet Polonii Piła.