Odra na fali

(isa)
Wczorajszy mecz dostarczył wiele emocji.  IZA SALAMON
Wczorajszy mecz dostarczył wiele emocji. IZA SALAMON
Trwa dobra passa pierwszoligowej drużyny Odry Wodzisław. Wczoraj wodzisławski zespół zwyciężył w potyczce z Zagłębiem Lubin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono zmarłych kilka dni temu działaczy Odry, Henryka Kłosoka oraz jego syna Eugeniusza. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Bogumińskiej. Za bohatera meczu został uznany Michał Chałbiński. Wodzisławski napastnik przez cały czas był bardzo aktywny i zdobył bramkę.

Drużyna przeciwnika, chociaż oddalona od Odry w tabeli ekstraklasy o dwadzieścia punktów, nie pozwoliła jednak gospodarzom na łatwe zwycięstwo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym, a tuż przed przerwą gola omal nie strzelili zagłębianie. W drugiej połowie padły wreszcie tak upragnione przez kibiców "Oderki" gole. Autorem pierwszego jest Wojciech Grzyb. W 59 minucie prawy pomocnik z podania Chałbińskiego posłał piłkę w długi róg. Dzisięć minut później Bogdan Zając, lubiński obrońca, niefortunnie wkopał piłkę do własnej bramki. Trzecia bramka padła w 73 minucie. Michał Chałbiński z podania Roberta Górskiego strzelił w okno gości z odległości czterech metrów.