MKKS Rybnik pokonał we własnej hali ekipę Lafarge Kielce 83:66

(q)
Mirek Frankowski, lider MKKS-u odpoczywa w przerwie jednego z meczów. MARCIN KASPRZYK
Drugoligowy MKKS Rybnik pokonał we własnej hali ekipę Lafarge Kielce. Pojedynek zakończył się wynikiem 83:66. Rybniccy koszykarze już na początku spotkania objęli prowadzenie. Po kilku minutach prowadzili nawet 8:0.

Drugoligowy MKKS Rybnik pokonał we własnej hali ekipę Lafarge Kielce. Pojedynek zakończył się wynikiem 83:66. Rybniccy koszykarze już na początku spotkania objęli prowadzenie. Po kilku minutach prowadzili nawet 8:0. Co prawda w dalszej części gry goście ocknęli się i odrobili nieco strat, ale i tak pierwsza kwarta zakończyła się wysokim zwycięstwem gospodarzy (21:14). W drugim starciu koszykarze MKKS-u starali się kontrolować poczynania rywali z Kielc. Zespół Lafarge wywalczył pod koszem sporo punktów, ale nie zdołał doprowadzić nawet do remisu. Połowa meczu zakończyła się wynikiem 35:27. Pod koniec pojedynku goście przestali już wierzyć w zwycięstwo. Nasz zespół wciąż powiększał dystans punktowy, by ostatecznie wygrać przewagą 17 oczek. W drużynie MKKS-u najwięcej, bo aż 29 punktów, zdobył Mirosław Frankowski, niekwestionowany lider zespołu.
Beniaminek drugiej ligi jak na razie radzi sobie całkiem nieźle w rozgrywkach. Drużyna nie przegrała jeszcze przed własną publicznością.