Mistrzostwa Polski LZS w podnoszeniu ciężarów. Nowodworscy sztangiści z medalami

Kamil Kucharski
Sztangiści LKS-u Żuławy po raz kolejny wrócili do domu z medalami. Podczas Mistrzostw Polski LZS w podnoszeniu ciężarów nowodworzanie pokazali się z dobrej strony i zdobyli dwa krążki.

Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17 rozegrano w Siedlcach. Wydarzenie było rozłożone na kilka dni i trwało od 13 do 16 maja; łącznie do startu zostało zgłoszonych 318 uczestników (127 dziewczyn + 191 chłopców) z 53 klubów z całego kraju.

W zawodach wzięli udział również reprezentanci LKS-u Żuławy Nowy Dwór Gdański. Jako pierwszy z nowodworskich sztangistów 14 maja zaprezentował się Michał Dudek. 13-letni sztangista zaliczył dobry występ i zakończył zmagania na 4 miejscu spośród 18 zawodników w swojej kategorii. Warto dodać, że do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium Michałowi zabrakło zaledwie jednego kilograma.

Kolejnego dnia mistrzostw wystartowało kolejnych dwóch reprezentantów Żuław. W kategorii 81 kg udany występ zaliczył Matusz Sobkowiak, który zajął ostatecznie ósme miejsce w klasyfikacji.

- Pomimo młodego wieku Mati dzielnie konkurował ze starszymi zawodnikami i pokazał, że za rok możemy liczyć na miejsce na podium

- napisali o występie nowodworzanina przedstawiciele sekcji podnoszenia ciężarów LKS-u Żuławy.

Jako drugi spośród żuławskich sztangistów tego dnia wystąpił Dominik Sieńko. Choć z pewnością nie wszystko poszło po jego myśli (niezaliczone próby w rwaniu i podrzucie), to młody sztangista wywalczył brązowy medal w swojej kategorii (73kg U17).

Ostatni dzień zawodów przyniósł Żuławom złoty medal. Bezbłędny występ zaliczył Wojciech Piotrowski, który zaliczył wszystkie swoje próby (90, 95, 100 kg rwanie; 100, 115, 120 kg podrzut) i zdobył złoty medal w kategorii +96 kg U15.

Według punktacji Sinclair'a najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali Kacper Filipiak z Husarii Lubraniec w kategorii do lat 15 (286,41 pkt) oraz w kat. do lat 17 reprezentujący klub Nida Nidzica Michał Jaworski – 347.95 pkt. W klasyfikacji drużynowej LKS Żuławy zajął 22 miejsce na 50 drużyn. Pod względem klasyfikacji względem województw Pomorze uplasowało się na 10 miejscu.