Medale rybnickich szpadzistów w Pucharze Europy w Bratysławie [ZDJĘCIA]

AK
Rybniccy szermierze nie zwalniają tempa. W Bratysławie odbył się kolejny z cyklu Puchar Europy Kadetów (do 17 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn. Turniej ten był rekordowy pod względem startujących zawodników. W szpadzie kobiet wystartowało 329 zawodniczek, natomiast w szpadzie męskiej 343 z Europy oraz z USA, Japonii, Singapuru, Brazylii.

W pierwszym dniu na plansze wyszły szpadzistki w turnieju indywidualnym oraz szpadziści w turnieju drużynowym.

Powołania na start w PE otrzymały 4 nasze zawodniczki: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak, Patrycja Frystacka oraz Liliana Porwoł.

Znakomicie tego dnia walczyła, Alicja Klasik, która dotarła do finałowej 8 turnieju. W walce o półfinał, Alicja niestety przegrała z Rosjanką Janą Bekmurzową, która jak się później okazało wygrała cały turniej. Alicja zajęła znakomite 5 miejsce.

Kinga Zgryźniak, która również walczyła bardzo dobrze, także przegrała z Jeną Bekmerzową, lecz w walce o „16” zajmując ostatecznie 19 miejsce. Patrycja Frystacka była 121 miejsce, a Liliana Porwoł 282.

8. Peat Sophi GBR

Znakomite starty w Pucharach Europy w tym sezonie, Alicji Klasik, pozwoliły jej po tym turnieju objąć fotel lidera listy Europejskiej ! Kinga Zgryźniak zajmuje aktualnie 4 miejsce. Sklasyfikowanym na liście jest 780 zawodniczek.

W turnieju drużynowym szpady męskiej zgłosiły się 32 drużyny. Polska reprezentacja w składzie, której znalazł się rybnicki szpadzista, Wiktor Wałach po znakomitych meczach zdobyła brązowy medal. Polscy szpadziści w drodze do medalu pokonali m.in. faworyta do złotego medalu, drużynę Włoską 45:40.

Skład reprezentacji: Piotr Urban (Gryf Mielec), Wiktor Wałach (RMKS Rybnik), Bartosz Kitliński (UKS Olimp Lubin), Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice).

8. Rumunia

W drugim dniu odbył się turniej indywidualny szpady męskiej oraz turniej drużynowy szpady kobiet. Niestety nasi zawodnicy, Krzysztof Bezuch oraz Wiktor Wałach nie mogą zaliczyć tego turnieju do udanego. Obaj przegrali swoje walki o najlepszą „64” turnieju zajmując miejsca po za pierwszą setką. Turniej wygrał Szwajcar, Brochardt Theo, który w finale pokonał Francuza Heurlina-Vazquez Lino 15:6

W turnieju drużynowym szpady dziewcząt zgłosiły się 42 drużyny. Polska reprezentacja w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Gloria Klughardt (UKS Olimp Lubin), Anna Wieczorek (Muszkieter Gliwice) kolejny raz sięgnęły po złoty medal, wygrywając z Włoszkami w finałowym meczu 45:38. Polki tym zwycięstwem potwierdziły, że będą się liczyły w stawce o medale na Mistrzostwach Europy kadetek, które odbędą się w Poreczu pod koniec lutego.