Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laury kulturalne

ADRIAN KARPETA
Zespół Inside zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych.  ADRIAN KARPETA
Zespół Inside zdobył pierwsze miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych. ADRIAN KARPETA
Dobiegła końca ósma edycja Jastrzębskiego Festiwalu Kultury. Impreza miała szczególny charakter, odbywała się w ramach obchodów 40-lecia miasta i przyświecało jej hasło "Jastrzębie Zdrój moje miasto".

Dobiegła końca ósma edycja Jastrzębskiego Festiwalu Kultury. Impreza miała szczególny charakter, odbywała się w ramach obchodów 40-lecia miasta i przyświecało jej hasło "Jastrzębie Zdrój moje miasto". Do Miejskiego Ośrodka Kultury, który organizuje festiwal, napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń, których było aż 150. W sumie jury oceniło około 950 twórców i wykonawców z terenu miasta i najbliższej okolicy. Tradycyjnie najwięcej było prezentacji muzycznych i plastycznych. Najmniej osób zechciało pochwalić się swoimi literackimi i fotograficznymi talentami.

Wszystkie prezentacje oceniało jury, różne dla poszczególnych konkurencji. Chodziło oczywiście o jak największy obiektywizm. Kategorię piosenka przedszkolna wygrała Anna Czuwała z Przedszkola 26, spośród zespołów najlepsza była prezentacja w wykonaniu Karoliny Wojak i Moniki Kolarz z zespołem Iskierki (PP nr 2). W kategorii muzyka - szkoły przyznano dwa pierwsze miejsca. Otrzymali je Maciej Gucik z Gimnazjum nr 6 i zespół Elimbo z SP nr 9. Również równorzędnymi pierwszymi nagrodami uhonorowano dwa zespoły młodzieżowe - Cockroach Trio i Inside.

- Przedstawiliśmy dwie własne kompozycje, w tym piosenkę "Odbij się od dna". Gramy od 2,5 roku. Cieszymy się z tego sukcesu - powiedział "DZ" Łukasz Juroszek, basista grupy Inside. Zespół tworzą ponadto: Daniel Juroszek (gitara), Patryk Cyran (klawisze, saksofon), Paweł Lemański (klawisze), Michał Szereda (trąbka, wokal), Marcin Kisiel (perkusja) i Wioletta Wrona (wokal).

W kategorii chóry i zespoły folklorystyczne zwyciężyła grupa Schola Discantus. Najlepszymi umiejętnościami tanecznymi wykazały się dzieci z zespołu Pięciolatki z 15 (PP nr 15). Na wysokim poziomie stały prezentacje teatralne i kabaretowe, stąd dwa pierwsze miejsca - dla grupy Bumelanty z Zespołu Szkół nr 5 i Zespołu Teatralnego z ZS nr 2. Podobnie było w kategorii plastyka. Najwyższe noty zyskały prace Anny Łatkowskiej i Weroniki Skoniecznej. Największym talentem literackim festiwalu może się pochwalić Elżbieta Zaremba. W kategorii fotografia nie przyznano nagród, a jedynie wyróżnienia. Otrzymali je Witold Piksa za pracę "Szklane domy" (zdjęcie bloków odbijających się w szybach nieczynnego gmaszyska, w którym mieściło się centrum motoryzacji) oraz Ireneusz Jaworski za fotografię "Moszczenicki kościół".

W zeszłym tygodniu w Domu Zdrojowym rozdano nagrody, pokazano najlepsze prace, wystąpili uhonorowani artyści.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rybnik.naszemiasto.pl Nasze Miasto