Krok od koszykarskiego półfinału

MARCIN KASPRZYK
Koszykarki RMKS-u stoczyły na własnym parkiecie emocjonujący mecz z UKS-em MOSM Bytom. Stojące na wysokim poziomie spotkanie zakończyło się zwycięstwem rybniczanek 62:49.

Koszykarki RMKS-u stoczyły na własnym parkiecie emocjonujący mecz z UKS-em MOSM Bytom. Stojące na wysokim poziomie spotkanie zakończyło się zwycięstwem rybniczanek 62:49. Po tym meczu, którego wynik stał pod znakiem zapytania do ostatniej chwili, koszykarki RMKS-u objęły pozycję wicelidera Śląskiej Ligi Juniorek.

Po dwóch kwartach zawodniczki RMKS-u prowadziły 3 punktami (24:15). Do zdobycia przewagi w dwumeczu z Bytomiem potrzebowały jednak aż 9-punktowej nadwyżki. Trzecia kwarta zakończyła się 19:14 dla RMKS-u i o wszystkim miała zadecydować ostatnia część pojedynku. Na początku czwartego starcia gospodynie zdobyły kilkunastopunktowe prowadzenie. Jednak na skutek agresywnej obrony przyjezdnych przewaga stopniała do 10 oczek. W ostatnich dwóch minutach spotkania zespół z Bytomia ostro faulował, trzy zawodniczki MOSM-u opuściły boisko za 5 fauli.

- Jednak nasze koszykarki wykonały pod koniec aż 9 celnych rzutów i tym samym wysoko wygrały pojedynek - mówi trener Marcin Troszka. Wśród zawodniczek RMKS-u na uznanie zasługuje postawa najmłodszej w zespole Karoliny Kozak, która dla swej drużyny zdobyła aż 15 punktów.

By awansować do półfinału mistrzostw Polski, rybniczanki muszą jeszcze wygrać z drużyną z Mysłowic, a Bytom musi ulec ekipie z Sosnowca. Pojedynek RMKS-u z Mysłowicami zaplanowano na 26 marca. Warto dodać, że kilka dni wcześniej rybniczanki wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Juniorek w Zgorzelcu. Sportową imprezę zorganizował miejscowy klub MKS OSA. W czterech rozegranych meczach nasze koszykarki odniosły dwa zwycięstwa. Pokonały Jelenią Górę 68:38 oraz pierwszy zespół ze Zgorzelca 56:52. Przegrały natomiast z ekipą Piątki Tczew oraz z drugą drużyną OSA Zgorzelec. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce, ale jako jedyne pokonały zwycięzcę turnieju, czyli pierwszy zespół ze Zgorzelca. Najwięcej punktów dla drużyny RMKS-u w czterech spotkaniach zdobyły Joanna Czajkowska (76), Karolina Wierzbicka (59), Karolina Kozak (35), Sabrina Szulik (34).