Koszykarskie rewanże amatorów

MARCIN KASPRZYK
Koszykarze amatorskiej ligi rozegrali drugą kolejkę spotkań play-off. W pojedynku decydującym o miejscach 9 i 10 drużyna Bearing odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pokonując Demo Squad Żory wynikiem 105:81.

Koszykarze amatorskiej ligi rozegrali drugą kolejkę spotkań play-off. W pojedynku decydującym o miejscach 9 i 10 drużyna Bearing odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pokonując Demo Squad Żory wynikiem 105:81. Ponieważ pierwszy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem zespołu z Żor 92:78 ekipa Bearing zajęła ostatecznie 9 miejsce w lidze, a zespół Demo Squad 10.

Bardzo zacięty pojedynek stoczyły drużyny Camden Town Rybnik i Professional Rojek Decor Rybnik. Przypomnijmy, iż pierwsze spotkanie zakończyło się 19-punktową przewagą Camden Town. Niestety fatalna końcówka meczu w wykonaniu zawodników Camden pozwoliła ambitnie grającym siatkarzom Rojka odrobić straty i zwyciężyć 85:65. Zespół Professional Rojek Decor będzie walczył o 4 miejsce w tabeli, zaś Camden Town ma szansę na zajęcie 7 pozycji. Bez sensacji zakończyło się spotkanie pomiędzy MOSiR-em Żory a Kamanem Racibórz. Żorzanie po raz drugi pokonali rywali 102:85, teraz zmierzą się z ekipą Professional Rojek Decor w walce o 4 miejsce.

Sporo emocji dostarczył pojedynek drużyn AS Figlo STS Wodzisław i K&K Rybnik Szkolna. Drużyna z Wodzisławia, do której powrócił wysoki i skoczny Andrzej Krywulko, górowała w walce pod koszem. W drużynie K&K w drugiej połowie spotkania ciężar gry wziął na siebie Rafał Schinske. Po jego udanych akcjach zespół systematycznie odrabiał straty i w ostatniej kwarcie, przy żywiołowym dopingu kibiców wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie K&K wygrało 113 do 103. Dzięki temu zwycięstwu zespół ten będzie walczył w finale Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. AS Figlo ma szansę na zajęcie 3 miejsca.

Drużyna Jawor Rybnik rozpoczęła rewanżowe spotkanie z rybnickim Aralem z 2 punktami przewagi. Od pierwszych minut na boisku rozgorzała zacięta walka. W końcówce spotkania Adam Pierchała poprowadził Jawor do zwycięstwa trafiając za 3 punkty z 9 metrów. Jego zespół będzie walczył w finale ligi. Aral ma jeszcze szanse na zajęcie 3 miejsca. Kolejne bardzo ważne mecze, które zdecydują o ostatecznym układzie w tabeli, odbędą się 6 kwietnia.