Koszykarki RMKS xBest Rybnik z szóstą wygraną w sezonie. Tym razem podopieczne trenera Adama Renera pokonały zespół z Jeleniej Góry

Kacper Majewski
XBest pokonał zespół z Jeleniej Góry
XBest pokonał zespół z Jeleniej Góry Dariusz Tukalski
Grając u siebie, w boguszowickiej hali, koszykarki xBest Rybnik zaliczył czwarte zwycięstwo z rzędu nie dając szans zawodniczkom Isands Wichoś Jelenia Góra.

RMKS xBest swoją dominacje pokazał już na samym początku spotkania, kiedy dość szybko objął prowadzeni w stosunku 7:0. Rywalki rybniczanek nieco podgoniły jednak w końcówce pierwszej kwarta, co zaowocowało wynikiem 20-17 dla gości na jej zakończenie.

W drugiej kwarcie drużyna z Jeleniej Góry zaliczyła swoje ostatnie prowadzenie podczas tego spotkania, doprowadzając do stanu 27:29. Przy takim wyniku serią trzech trafionych rzutów popisała się Paulina Majda, ustalając wynik pierwszej połowy na 33:29 dla xBest-u.

Zaraz po przerwie rybniczanki przejęły kontrole nad meczem i po 3 minutach powadziły już 44:33. Reszta trzeciej kwarty to było sukcesywne powiększanie przewagi nad rywalkami, a zakończyła się ona wynikiem 60:41.
Dobrą grą w obronie i konsekwencją w ataku RMKS xBest utrzymywał w ostatniej odsłonie meczu około 20-punktowe prowadzenie już do końca spotkania. Ostateczny wynik widniejący na tablicy to 77:57.

Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyła bardzo skuteczna w tym sezonie – Beata Jurczyńska. Zakończyła mecz z dorobkiem 17 punktów. Na wyróżnienie zasłużyły również: Natalia Rudzińska (16 punktów), Paulina Majda (15 punktów i 9 asyst) i Martyna Czyżewska (11 punktów i 13 zbiórek).

Pod nieobecność ważnej dla drużyny gości Martyny Koc, najwięcej punktów zdobyła Alicja Szloser (26 punktów)
Po tej wygranej RMKS xBest Rybnik wskoczył na 5 miejsce w tabeli z sześcioma zwycięstwami w tym sezonie. Do liderującej Wisły CanPack Kraków rybniczanki tracą sześć punktów. Już w sobotę, 10 grudnia, RMKS xBest Rybnik zagra na wyjeździe z AZS Politechnika Korona Kraków.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani