Koszykarki RMKS Rybnik pokonały AZS Częstochowa. W sobotę zagrają z Wisłą

RMKS, AK
W pierwszym meczu w 2019 roku koszykarki RMKS-u Rybnik w spotkaniu II ligi we własnej hali wygrały z AZS-em Częstochowa 82:42. Za tydzień w sobotę 12 stycznia w ostatnim meczu I etapu rozgrywek również w Rybniku rybniczanki podejmą ISWJ Wisłę. Początek spotkania o godz 17.

Tylko pierwsza kwarta pierwszego w tym roku spotkania w rozgrywkach II ligi miała wyrównany przebieg. To głównie za sprawą dużej skuteczności rzutów z gry akademiczki z Częstochowy prowadziły w tej części meczu.

Dopiero w 6 minucie Joanna Sobota wyprowadziła RMKS na prowadzenie (13:12), które po dwóch kolejnych skutecznych akcjach rybniczanek wzrosło do 5 punktów (17:12).

Drużyna gości zdołała jeszcze na chwilę objąć prowadzenie w tym spotkaniu (18:17) ale już do końca tej kwarty tylko rybniczanki zdobywały punkty. Celnymi rzutami za 3 punkty popisały się najskuteczniejsze w tym dniu Nikola Ponikowska i Joanna Sobota
- relacjonuje Marcin Troszka z RMKS Rybnik.

W kolejnych kwartach rybniczanki systematycznie powiększały przewagę nad akademiczkami z Częstochowy a na parkiecie przebywały głównie zmienniczki wyjściowej pierwszej piątki.

Po tym spotkaniu RMKS z dorobkiem 10 zwycięstw i 1 porażką prowadzi w tabeli grupy "śląskiej" i powoli już myśli o rundzie finałowej. Ta z udziałem 4 najlepszych drużyn Śląska i Małopolski rozpocznie się już 19 stycznia.

RMKS RYBNIK - AZS Częstochowa 82:42 (27:18, 15:5, 22:8, 18:11).

RMKS: N. Ponikowska 17 (3x3) , J. Sobota 14 (2x3), K. Szlachta 10, W. Pawlak 10 (1x3), W. Walocha 8, K. Jagła 6 (1x3), M. Struzik 6, N. Micek 5, Z. Paradowska 5, M. Gruszka 1, V. Conte 0.